6 november 2016

Elektrilevil kulub grafiti tõrjele 200 000 € aastas

Keila Elevaatori nimeline alajaam peale uuendamist  Foto: Elektrilevi

Igal aastal kulutab alajaamu ja elektrikilpe hooldav Elektrilevi grafiti kõrvaldamisele ja värvimisele 150 000 - 200 000 €.

Varem koleda sirgeldusega kaetud ligi 50aastane Keila alajaama väljanägemine muutus uuendamise käigus aga niivõrd, et ligi 2600 tarbijat varustav alajaam pälvis hiljuti Kauni Kodu tiitli.

Soditud Keila alajaam enne uuendamist  Foto: Elektrilevi

„Kaunis Kodu 2016“ konkursil tunnustati Elevaatori nimelist Keila alajaama ettevõtete kategoorias. Roostetavate metallkarkasside ja õues paiknevate seadmete asemele kerkis uuenduste käigus korralik hoone. Välise uuendusega sai alajaam ka uue sisu – kaasaegsed jaotus- ja juhtimisseadmed, mis tõstavad töökindlust ning võimaldavad kaugjuhtimist, selgitas Elektrilevi juhatuse liige Jaanus Tiisvend.

Elektrilevi kogemus näitab, et enamasti on alajaamade ja kilpide ülevärvimisest kasu vaid lühikeseks ajaks, kuna uued kritseldused tekivad kiiresti. Koos Eesti Kunstiakadeemiaga töötati mõned aastad tagasi alajaamadele välja grafitivastased võrgumustrilised metallseinad, millelt joonistused välja ei paista. Erilahendused on aga väga kallid ja seetõttu on need kulutused õigustatud vaid vähestes paikades.

Elektrilevi võrgus on 264 suurt piirkonnaalajaama, rohkem kui 20 000 väiksemat alajaama ning sadu tuhandeid elektrikilpe.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806