• 05.01.17, 15:41
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Explorer sai LEED Platinum setrifikaadi

Ärihoonele Explorer väljastati energiatõhusa ehitise sertifikaat LEED Platinum, mis teeb hoonest Eesti kõige rohelisema omasuguste seas, teatas kinnisvaraarendaja Capital Mill.
Ärihoone Explorer aadressil Kai 1
  • Ärihoone Explorer aadressil Kai 1
  • Foto: Capital Mill
LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) on rahvusvaheliselt tunnustatud sertifitseerimissüsteem, mille töötas välja USA Rohelise Ehituse Nõukogu (USGBC). Kõige kõrgemat taset tähistava Platinum-sertifikaadini ei ole seni küündinud ükski ärihoone Eestis.
Exploreri omaniku Timofey Sukonkini sõnul on hoone täitnud eesmärgi olla järgmise põlvkonna ehituskultuuri ja -kvaliteedi suunanäitajaks, toetades sadamaala kujunemist Tallinnale kui põlisele mereväravale vääriliseks linnasüdameks.
“Investeering Explorerisse on kaugelt suurem kui ühe büroohoone arendamine. See on panustamine terviklikku, kvaliteetsesse ja pika perspektiiviga ambitsiooni viia Tallinna sadamaala tipptasemele, mida hinnatakse terves Läänemere piirkonnas,” lisas Sukonkin. “Koostöös arendaja, linna, ehitaja ning teiste partneritega on jõutud tulemuseni, mille üle võib tõeliselt uhkust tunda.”

Artikkel jätkub pärast reklaami

Capital Milli tegevjuht Igor Mölder märkis, et Explorer ja 2015. aasta alguses LEED Gold sertifikaadi saanud Navigator on viinud Eesti ärikinnisvara uuele, rahvusvahelisele tipptasemele. “Mõlema hoone kasutajatelt saadud väga positiivne tagasiside näitab, et oleme Tallinna südameks kujuneval sadamaalal seadnud lati väga kõrgele,” ütles Mölder.
Exploreris asuva advokaadibüroo Glimstedt OÜ partner Marko Tiiman tõstis esile hoone terviklikku lahendust. “Kahtlemata on Explorer Eestis ainulaadne büroohoone. See on nutikas keskkond, kus kõik lahendused toetavad kvaliteetset ja tulemuslikku tööd alates asukohast lõpetades sisekliimaga,” põhjendas Tiiman.
LEED-sertifikaat annab kliendile ja avalikkusele kinnituse, et hoonele seatud kõrged nõuded keskkonnasäästlikkuse ja töökeskkonna suhtes on täidetud. Sertifikaadi taotlemisprotsess kestis ligi kaks aastat ning selle käigus oli Capital Milli konsultandiks OÜ Ermeesia.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele