24. jaanuar 2017

Center Kinnisvara: laenutingimused karmistuvad

Christian Ayrer
Autor: erakogu

Näeme selgelt, et pangad vaatavad lisaks korteri enda väärtusele ja seisundile nüüd kriitiliselt otsa ka terve kortermaja seisundit, ütles Center Kinnisvara juht Christian Ayrer.

“Oleme enda klientide puhul märganud, et kui kortermajade kasutusloaga ei ole kõik korras, on pankade vastus väga sageli automaatne “ei”. Veel 2015. aastal oli suhtumine teine, siis vaadati igale kliendile eraldi otsa ja kui klient oli ok, sai ta laenu ka kasutusloata korteri ostuks,” selgitas Ayrer Kinnisvarauudised.ee-le.

“Reeglid on muutunud ka ettevõtjate osas. Firma peab olema kasumlikult tegutsenud vähemalt kaks aastat, et firma omanik kodulaenuga jutule võetaks,” lisas Ayrer. “Vestlen aastavahetustel alati ka koostööpartneritega pangast ja nende meeleolu oli selge, 2017. aastal karmistuvad reeglid ja nõuded, sest mahud ju kasvavad.”

Kuigi turunäitajatest võiks välja lugeda viiteid ülekuumenemisele, tuleks Ayreri hinnangul olla ettevaatlik uue buumi jutlustamisega. „Nõudlus on tugev ja hinnad kasvavad, aga selle põhjal 2017. aastaks suurt hinnarallit prognoosida oleks siiski liigne lihtsustus,“ ütles ta.

Tallinna korteriturul osutus detsember hoogsaks tehingute tegemise kuuks, kus omanikku vahetas 937 korterit ja 95 miljonit eurot. Põhja-Tallinnas kasvas tehingute arv kuuga lausa 63% võrra.

Maa-ameti andmetel kujunes 2016. aasta derdember rekordiliseks selel poolest, et uute korterite osakaal kogu korteritehingute arvus kasvas rekordiliselt 37&%ni.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806