16 juuni 2017

Tallinnas ja Harjumaal tehakse 12 mln euro eest võrgutöid

Elektrikilp  Foto: Andras Kralla

Eesti suurim jaotusvõrgu ettevõte Elektrilevi allkirjastas raamlepingu Pluvo OÜ ja Empower ASiga võrgutööde tegemiseks Ida-Tallinnas ja Lääne-Harjumaal 11,8 miljoni euro eest.

Võrgutööd algavad tänavu 1. juulil ja lõpetatakse viie aasta jooksul, teatas Elektrilevi.

Ida-Tallinna piirkonnas hakkab võrgutöid tegema Pluvo koos Leonhard Weiss Energy’ga ning Lääne-Harjumaa piirkonnas, mis hõlmab Tallinnast lääne poole jäävat Harjumaa osa, hakkab võrgutöid läbi viima Empower koos ettevõttega E-Service.

Elektrilevi soovib elektrivõrgu korrashoiu tööde tegemisel kasutusele võtta põhjamaade mudeli, mille kohaselt vastutab igas piirkonnas tööde eest üks partner, kes tunneb hästi kohalikke olusid, kommenteeris Elektrilevi ehituse osakonna juht Kristo Külljastinen. Ta lisas, et selline mudel võimaldab operatiivsemaid ja ühtlasema kvaliteediga võrgutöid.

Raamlepingu kohaselt hakkavad Elektrilevi partnerid tegelema elektrivõrgu korrashoiu ja ehitustöödega. Sealhulgas on nii liitumise-, võrgu hoolde- ja remonttööd, liinikoridoride hooldamine kui ka rikete likvideerimine.

Elektrilevi haldab ligikaudu 64 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Kokku on Eestis 30 jaotusvõrgu ettevõtet. Elektrilevi on neist kõige suurem.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806