Tallinnas ja Harjumaal tehakse 12 mln euro eest võrgutöid

Elektrikilp
Elektrikilp

Eesti suurim jaotusvõrgu ettevõte Elektrilevi allkirjastas raamlepingu Pluvo OÜ ja Empower ASiga võrgutööde tegemiseks Ida-Tallinnas ja Lääne-Harjumaal 11,8 miljoni euro eest.

Võrgutööd algavad tänavu 1. juulil ja lõpetatakse viie aasta jooksul, teatas Elektrilevi.

Ida-Tallinna piirkonnas hakkab võrgutöid tegema Pluvo koos Leonhard Weiss Energy’ga ning Lääne-Harjumaa piirkonnas, mis hõlmab Tallinnast lääne poole jäävat Harjumaa osa, hakkab võrgutöid läbi viima Empower koos ettevõttega E-Service.

Elektrilevi soovib elektrivõrgu korrashoiu tööde tegemisel kasutusele võtta põhjamaade mudeli, mille kohaselt vastutab igas piirkonnas tööde eest üks partner, kes tunneb hästi kohalikke olusid, kommenteeris Elektrilevi ehituse osakonna juht Kristo Külljastinen. Ta lisas, et selline mudel võimaldab operatiivsemaid ja ühtlasema kvaliteediga võrgutöid.

Raamlepingu kohaselt hakkavad Elektrilevi partnerid tegelema elektrivõrgu korrashoiu ja ehitustöödega. Sealhulgas on nii liitumise-, võrgu hoolde- ja remonttööd, liinikoridoride hooldamine kui ka rikete likvideerimine.

Elektrilevi haldab ligikaudu 64 000 kilomeetrit elektriliine ja 24 000 alajaama. Kokku on Eestis 30 jaotusvõrgu ettevõtet. Elektrilevi on neist kõige suurem.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised