Ehitajaid leiab vaid tutvuste kaudu

Ehitaja
Haabersti ringristmiku ehitamisega hõivatud töömehed.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on praegu selgelt puudu nii ehitajatest kui materjalidest ning algavate riiklike suurprojektidega läheb olukord veelgi hullemaks.

Tallinnas kõik ehitusmehed, kes vähegi viitsivad ja oskavad, tööga hõivatud. “Hea remondimehe leidmiseks peab kasutama tutvusi, maksma üle või ootama kuid,” kommenteeris Vahter.

Teiseks mõjutab ehituse venimist materjalide kuudepikkuseks veninud tellimisjärjekord, sest tootmissektoris on samuti töötajaid puudu. Kolmandaks raskendab olukorda see, et kohalikud tehased jõuaksid küll Eestis vajamineva mahu täis toota, kuid eelistavad pigem eksportida Põhjamaadesse, mis on neile märksa kasumlikum, rääkis Vahter.

Kinnisvaraeksperdi sõnul liiguvad õhtuti sadamasse paneele ja muid majaelemente täis konteinerite read. “Eestis polegi niiväga buum, kuivõrd Põhjamaades, kus on eriti suur nõudlus,” lisas Vahter. “Lähiaastatel midagi paremaks ei lähe. Riiklikud suurprojektid nagu Rail Baltic ja Tallinna linnahall suurendavad veelgi defitsiiti. Tõenäoliselt lööb see ehitushinna üles.”

Vahteri hinnangul oleks Eestil vaja masu ajal koos perega Soome läinud ehitajad asendada ehitajate ning muude oskustöölistega Ukrainast.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised