Üüriinvestorid väldivad värskelt renoveeritud kortermaju, sest hoone tehniline seisukord üürihinnale olulist lisa ei anna, küll aga vähendavad suurenenud omaniku kulud tootlust.

- Erinevalt klaasitud rõdud viitavad sellele, et läbi ei ole viidud energiakulusid vähendavat terviklikku renoveerimist.
- Foto: kinnisvarauudised.ee
Pindi Kinnisvarahalduse kvaliteedijuht, korterelamute rekonstrueerimise tehniline konsultant Heliis Anto selgitas, et amortiseerunud hoonete renoveerimine annab majale aastakümneid eluiga juurde, rääkimata esteetikast ja küttekulude kokkuhoiust. Samas eelistavad üüriinvestorid renoveerimata kortermaju või uusarendusi.
„Korterit välja üürimise eesmärgil osta soovivad isikud peavad lisanduvat paarikümne euro suurust kuumakset lisakoormuseks oma tootlusarvutustele, kuid tegelikult on see ju investeering oma vara säilimisse, isegi kui üürnikud seda kohe täies mahus kinni ei maksa,“ ütles Anto.
Suur osa üürnikest ei erista üüri- ja kõrvalkulusid. Kummalisel kombel on nad nõus renoveerimata majas maksma samasugust üürihinda kui renoveeritud hoones, aga unustavad, et terviklikult renoveeritud majas on energiakulud madalamad ja sisekliima parem.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Anto märkis, et renoveeritud majja korteri ostnud investoritel on võimalik ka mõnevõrra kõrgemat üürihinda küsida, kuna peale renoveerimist küttekulud üldjuhul langevad ning üürnik saab sarnase kulu eest endale märksa ilusama kodu.
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.