• 29.08.17, 13:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kohvimasin hävitas suvekodu

Tänavu augustis põhjustas suvekodus vooluvõrku jäetud kohvimasin ulatusliku põlengu, kus hävis enamus hoonest ja majas olnud varast. Kahjusumma ulatub 40 000 euroni.
Palkidest ehitatud suvekodu
  • Palkidest ehitatud suvekodu Foto: Pixabay
If Kindlustuses on tänavu registreeritud 56 elamutes toimunud tulekahju, teatas kindlustusselts. Neist 11 juhul on põlengu põhjustanud elektriseadmed ja kahjusumma küündib 640 000 euroni. Numbrite põhjal võib samas öelda, et elektriseadmetest põhjustatud tulekahjude arv on eelneva aastaga võrreldes oluliselt kasvanud.
If Kindlustuse varakahjude grupijuhi Piret Jõhviku sõnul saavad elektriseadmetest tulekahjud alguse tavaliselt siis, kui inimesi kodus ei ole.
„Näiteks suvekodust lahkudes on mõistlik televiisor, kodumasinad, kaevupump ja veeboileri voolujuhe pistikust välja tõmmata, sest ooterežiimil tarbivad seadmed elektrit ja on ikkagi vooluringis,” rääkis Jõhvik. “Üks oluline soovitus tulekahjude ärahoidmiseks on mitte unustada laadima mobiiltelefonide ja fotoaparaatide akusid. Laadimisel tekkiva ülepinge tõttu võivad seadmed tuleohtlikuks muutuda ja ise süttida.”
Eelmisel aastal hävis tules täielikult korter, kus põlengu põhjustas vooluvõrku jäetud sülearvuti. Pere kaotas kodu ja sai kahju 90 000 eurot.
Möödunud aastal teatati Ifile 29 elektriseadmetest alguse saanud tulekahjust elamutes, neist suurim kahju ulatus 170 000 euroni. Väljamakstud hüvitised vastavate põlengute eest olid mullu üle 802 000 euro.
Kuidas elektriseadmete tulekahjusid ära hoida ja seadmete süttimisel käituda:
Vaheta mobiiltelefoni, sülearvuti jt seadmete laadimisjuhe välja, kui see on kahjustunud;Elektriseadmeid ja juhtmeid lase parandada vaid spetsialistil;Kontrolli tolmu kogunemist elektriseadmetele ja seadmete sisse, puhasta seadmed süttimisohtlikust tolmust;Väldi mitme elektriseadme ühendamist ühte pistikusse, mis koormab liigselt juhtmeid ning põhjustab nende ülekuumenemist;Väldi elektri- ja pikendusjuhtmete paigutamist raskete esemete alla ja uste vahele, kus need kergelt kahjustada saavad;Kasuta elektriseadmeid vaid tootja määratud eesmärgil, mis tähendab näiteks, et ära kuivata puhuril riideid;Pööra ennetavalt tähelepanu ohumärkidele, nt sulamis- või põlemisjälgedele seadmetel, et lõpetada kahjustunud seadmete kasutamine;Kustuta põlema süttinud elektriseadet veega alles siis, kui see on vooluvõrgust lahti ühendatud.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.09.24, 13:41
Kontsept Arhitektuuribüroo päästis Tartu südames miljööväärtusliku hoone ja andis Peetri tänavale uue hingamise
Kontsept Arhitektuuribüroo poolt projekteeritud korterelamu Tartus Peetri tänav 7 pakub varasema mahajäetud hoone asemel üksnes silmailu. Aastakümneid varjusurmas olnud hoone on saanud uue hingamise, stiilse hoovimaja ja uued elanikud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele