Öökülmadeni ootamine lihtsustab lehekoristust

Üheks kinnistuomaniku võimaluseks on lehekoristustöödega mitte rabistada ja teha suurem puhastus ühekordselt, nii säästab raha, selgitas Pindi Kinnisvarahalduse heakorrateenuse juht Andrus Limbach.

„Sügis ja langevad lehed on kõrghaljastusega majade elanike jaoks alati emotsionaalne teema olnud. Pole vahet, kas koristada lehti korra nädalas või kaks korda päevas, ikka on murulapike lehti täis,“ rääkis Limbach.

Tuulisel ajal võib puhastatud kinnistu loetud tundidega jälle lehtedest kirju olla. Seetõttu on kinnistuomanikule kasulik oodata suuremate koristustööde organiseerimisel esimeste öökülmadeni, mis kõik lehed mõne päevaga puudelt langetab ja need saab korraga ära koristada ning ära viia.

Limbach lisas, et sõiduteed ja jalgrajad peavad puhtad olema siiski kogu aeg, kuna märjad lehed muutuvad libedaks ja liikujatele ohtlikuks.

Ka sõltub iga hoone ja kinnistu eripärast, kui tihedalt korrapärane lehekoristus toimub. „Mõnel krundil on keset haljasala üks vahtrapuu ja piisabki ühekordsest koristusest, teistel on sõidutee palistatud kaskedega ning vajab suisa korra päevas puhastamist,“ täpsustas Limbach.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised