• 13.11.17, 12:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Utilitas suurendas taastuvkütuse energia osakaalu 80%ni

Energiakontsern Utilitas tootis kolmandas kvartalis 205 000 MWh energiat, millest 159 000 MWh soojus- ja 46 000 MWh elektrienergiat. Heitgaasi kogust vähendas ettevõte aastaga 15%.
Priit Koit Utilitase teise koostootmisjaama ees.
  • Priit Koit Utilitase teise koostootmisjaama ees.
  • Foto: Utilitas
Taastuvkütuse osakaal on kasvanud üle 80%. 2017. aasta üheksa kuuga on Utilitas taastuvkütuste kasutamisega piiranud CO2-heidet 350 000 tonni võrra. „Kõik Utilitase kaugküttepiirkonnad on üle viidud kohalikele ja keskkonnasäästlikele taastuvkütustele,“ kommenteeris ettevõtte juht Priit Koit.
Energiakontserni investeeringute plaan keskendub kohalike ja taastuvkütuste osakaalu suurendamisele. Septembris avas Utilitas Tallinnas Väo energiakompleksis teise, Eesti suurima kodumaisest taastuvkütustest soojust ja elektrit tootva jaama, mis katab ligi 20% Tallinna kaugküttetarbijate soojusvajadusest ning annab elektrit ligi 50 000 kaugküttega kodumajapidamisele. Nüüd toodetakse suurem osa Tallinna soojusest mittefossiilsetest kütustest ning 40 protsenti tarbitavast soojuse kogusest tuleb Utilitase koostootmisjaamadest.
Utilitas investeeris tänavu soojusvõrkude rekonstrueerimisse ja ehitamisse ligi 14 miljonit eurot, millega uuendati 14 kilomeetrit soojustorustikku üle Eesti.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Utilitas varustab kaugküttesoojusega rohkem kui 4 600 hoonet, sealhulgas 164 000 kodumajapidamist kaheksas linnas üle Eesti: Tallinnas, Maardus, Keilas, Raplas, Haapsalus, Kärdlas, Jõgeval ja Valgas.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele