20. november 2017

Pärnu suurimale kortermajale tuleb järge

Autor: Lille 55
Pärnus valmis oktoobri lõpus viimase aastakümne suurim kortermaja, mille kõik 59 korterit leidsid omaniku enne maja valmimist. Arendaja jätkab järgmise sama suure kortermajaga.

Lille 55 kortermaja arendaja SA.MET juhi Janus Metsa sõnul jätkab ettevõte soodsate ning just kohalikule ostjaskonnale suunatud uute korterite arendamist ning alustab juba 2017 detsembris Oja linnaosas uue sama suure korterelamu ehitamisega.

Aktsiaseltsi SA.MET andmetel olid Rääma linnaossa Lille tänavale ehitatud elamispindade ostjad 97% ulatuses kohalikud elanikud. Ostjatest moodustasid 50% noored pered. Enamus neist ostis esimese oma kodu. Pärnu mõistes kasutati tavapärasest rohkem ostu finantseerimiseks ka pangalaenu. Lille 55 korterite hinnatase oli seejuures 1300-1500 €/m² ja võimaldas uue energiasäästliku korteri osta ka Pärnu palgataseme juures.

Kinnisvaraekspert Pärnu maaklerteenuse juhi Janno Petersoni sõnul oli müügiedu olulisimaks põhjuseks just kohalikule turunõudlusele suunatud toode ning sellele vastav hind. Huvitava faktina saab aga välja tuua, et müügi juures oli näha Ehitajate tee tööstuspiirkonna suurinvesteeringute ja seal 2018. aastal loodavate töökohtade mõju – tänu neile toimus hoones mitu tehingut.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgKinnisvarauudised.ee juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474