Lumi Capital asutas kaubandus­kinnisvara fondi

Lumi Capital
Lumi Capitali partnerid Lauri Henno (vasakul) ja Raiko Uri ettevõtte kontoris...

Kinnisvarainvesteeringute juhtimisega tegelev Lumi Capital asutas kodulähedastele kauplustele keskendunud kinnisvarafondi.

Swedbank paigutab uude kinnisvarafondi oma pensionifondide raha ja saab sellega fondi ankurinvestoriks, teatas Lumi Capital. Fondi esimene investeering on Tartus Võru tänaval asuv Aardla Selver.

Lumi Retail Property Fund on kogu Baltikumi haarav kinnisvarafond, mis spetsialiseerub ainult kodulähedastesse kaubanduskeskustesse ja toidupoodidesse investeerimisele. Fondi investeeringute kogumahuks on planeeritud 100 miljonit eurot ning pikkuseks 20 aastat.

Fondi juhib Lumi Capitali partner Lauri Henno, kes töötas enne Maxima Eesti kinnisvaradirektorina. Ta ütles, et kodulähedaste poodide puhul on selgelt kasvava valdkonnaga, kus Lumi Capital näeb võimalust saada turuliidriks kõigis Baltimaades.

Swedbanki pensionifondide juht Kristjan Tamla sõnul investeerivad pensionifondid Skandinaavia riikides sellistesse projektidesse juba aastaid. Lisaks avaldas Swedbankile muljet Lumi Capitali meeskond, kus on leitud tasakaal finants-, kinnisvara- ja kaubandussektori kogemuste vahel.

Lumi Capital on ka varem pensionifondidega koostööd teinud – 2017. aasta suvel alustas Lumi Capital koos LHV pensionifondidega investeerimist Tallinnasse rajatavatesse üürimajadesse.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised