12 jaanuar 2018

Tartu jagab kuuridele restaureerimis&shytoetust

Ajaloolised hooned ootavad detailide taastamist.  Foto: Pixabay

Tartu linn jagab esmakordselt toetusi miljööväärtusega kahekordsete puukuuride restaureerimiseks või uue puukuuri püstitamiseks. Toetatakse ka majade restaureerimist.

Kinnisvaraomanikud peavad restaureerimistoetuse taotluse esitama hiljemalt 1. märtsiks, teatas linnavalitsus.

Tänavusest linna eelarvest on restaureerimistoetusteks miljööväärtuslikele aladele ette nähtud arhitektuursete detailide restaureerimiseks või taastamiseks ning kahekordsete puukuuride remontimiseks või püstitamiseks kokku 40 000 eurot.

Detailide toetust saab taotleda miljööaladel asuvate või miljööväärtusega üksikobjektidena kaitse alla võetud enne 1944. aastat ehitatud hoonete arhitektuursete originaaldetailide restaureerimiseks ja detailide taastamiseks.

Toetust antakse järgmiste arhitektuursete detailide restaureerimiseks: aknad, välisuksed, nende piirdelauad ja luugid, fassaadikaunistused, varikatused, verandad, rõdud, trepid, katusetornid, erkerid, korstnapitsid, dekoratiivsed piirdeaiad jms.

Kõrgeim võimalik toetuse määr on 50% töö kuludest ja maksimaalne toetuse summa ühe taotleja kohta on detailidele 3200 eurot ja kuuridele 5000 eurot. Toetus makstakse välja pärast tööde valmimist.

Alustuseks tasub kinnisvaraomanikel veenduda, kas hoone on ehitatud enne 1944. aastat ning kas hoone või kuur on üldplaneeringuga määratud miljööväärtuslikuks.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806