Kaks Eesti ehitusala liitu korraldavad silmapaistvate ehitiste näituse „100 ehitist – sada aastat. EV100”, mille puhul antakse välja ka näitusele valitavaid ehitisi kirjeldav raamat.

- Üks Eesti silmapaistvamaid ehitisi on Tallinna Lasnamäe nõlvale rajatud laulukaar.
- Foto: Ehitusliidud
Sügisel Eesti Arhitektuurimuuseumis avataval näitusel „100 ehitist – sada aastat. EV100” esitletakse ekspertgrupi poolt valitud hooneid ja rajatisi, millest igaüks esindab üht konkreetset aastat Eesti ajaloos.
„Ehitamine on iga riigi ja rahva jaoks üks olulisi alustegevusi. Ehitades saab rahvas ja riik tugevamaks, rikkamaks ja targemaks,” kommenteeris Eesti Ehitusettevõtjate Liidu esimees Raivo Rand.
„Näituse ja raamatuga tahame esitleda võimalikult laia paletti ehitistest ja rajatistest, mis meie füüsilist keskkonda kujundanud on,” kirjeldas Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu esimees Meelis Einstein ülevaatenäituse kandvat ideed.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Saja Eesti ehitise valimiseks kutsusid korraldajad kokku žürii Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Arhitektuurimuuseumi, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu esindajatest.
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?