Tallinna üheks suuremaks elamuarendusettevõtteks tõusnud Bonava ehitab Mustamäele Aiandi tänavale tervikliku elupiirkonna parkide, mänguväljakute ja haljastusega, kuhu tuleb 750 korterit.

- Uus-Mustamäe elupiirkond endise Kadaka aiandi asukohas
- Foto: Bonava
Endise Kadaka aiandi seni kasutuseta tühermaa elluäratamine kujutab endast viimaste aastate suurimat elamuarendusprojekti Mustamäel ja on ühtlasi ka Bonava suurim arendusprojekt Eestis. Investeeringu kogumaht ulatub ligikaudu 60 miljoni euroni. Elupiirkond hakkab kandma Uus-Mustamäe nime, avaldas Bonava.
„Uus-Mustamäe elupiirkond lähtub Bonava põhimõttest luua terviklikke naabruskondi, mis pakuvad kogu perele mitmekesiseid ja turvalisi võimalusi kodu lähedal aega veeta,” kommenteeris Bonava Eesti tegevjuht Timo Riismaa.
Arhitektuurilahendus sündis Bonava ning KOKO arhitektide Karina Niinepuu ja Indrek Miku koostöös.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Uus-Mustamäe 4-, 6- ja 8-kordsete majade, hoovialade ja Aiandi tänava ehitus algab juba sellel kevadel ning esimesed kodud antakse ostjatele üle 2019. aastal. Kogu elupiirkonna väljaehitamiseks kulub 5-7 aastat.
Seotud lood
Projekti kogumahuks hinnatakse 20 miljonit eurot.
Ajal, mil nõudlus kvaliteetse eramajade elamispinna järele Tallinna lähiümbruses püsib stabiilsena, on tugevates eeslinnades arendatavad projektid muutunud lisaks lõpptarbijale suunatud tooteks ka investeerimisvahendiks. Sellest loogikast lähtuvalt arendab Kama Grupp Viimsi vallas projekti Suure-Allikmäe — 33 Skandinaavia stiilis krundiga elamurajooni, mis on jõudnud praktilise teostuse etappi ning loob aluse vara edasiseks väärtuse kasvuks.