Tallinna Vesi peatas reoveesette töötlemise haljastusmullaks ja otsib settele uusi taaskasutusvõimalusi.

- Setet kogutakse Paljassaares, kust puhastatud reovesi suunatakse merre.
- Foto: kinnisvarauudised.ee
Senine haljastusmulla töötlemise protsess ei vasta tehniliselt kõigile uutele nõuetele keskkonnaministri määruses nr 24. Tallinna Vesi teatas seetõttu börsile, et ei töötle reoveesettest enam haljastusmulda ega anna seda alates 2018. aasta algusest välja haljastuses kasutamiseks. Ühtlasi otsib ettevõte uusi võimalusi reoveesette taaskasutuseks.
Tallinna Vesi plaanib reoveesetet edaspidi kuivatada ning arendada käitlemisprotsessi selliselt, et setet saaks kas taaskasutada või põletada. Kuni uue käitlemisprotsessi rakendamiseni antakse reoveesete üle vastavat jäätmeluba omavale jäätmekäitlejale.
Börsiettevõte kuulutab lähiajal välja hanked reoveesetet vastuvõtva jäätmekäitleja leidmiseks ja reoveesette käitlemisprotsessi täiustamise projekteerimiseks ning ehitamiseks. Jäätmete käitlemise kulu ja käitlemisprotsessi muutmise projekti maksumus selguvad hangete tulemusena.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?