Energiaettevõte Adven allkirjastas Narva-Jõesuu uue biokütuse katlamaja ehituslepingu, mille mahuks on ligi 1,2 miljonit eurot.

- Biokütuse katlamajas saab tavaliste küttepuude asemel kasutada raiejäätmeid, mis säästab loodust.
- Foto: kinnisvarauudised.ee
Poole investeeringu ulatuses tuleb biokütuste katlamaja ehitamise raha Euroopa Liidu struktuurifondidest. Katlamaja võimsusega 2,5 megavatti valmib 2018. aasta sügisel, avaldas ettevõte.
Adveni arendusjuhi Priit Tiidu sõnul paigaldas ettevõte algul kõigile Narva-Jõesuu tarbijatele kaugloetavad soojusmõõturid, kaks aastat hiljem uuendas Euroopa Liidu rahastusega lõviosa linna soojustrassidest ning tänavu ehitab puiduhakke katlamaja.
Koostöös ehitusettevõttega Eviko ja katlamaja seadmeid tootvate ettevõtetega Rapla Metall ja Tamult plaanib Adven Eestis valmistatud kütteseadmetel töötava katlamaja tööle panna juba eelolevaks sügiseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Narva-Jõesuu kaugküttevõrgus toodetakse 56 kortermajale ja linnavalitsusele kuuluvale hoonele maagaasist aastas keskmiselt 11 000 megavatt-tundi soojusenergiat. Analüüsid näitasid, et parimaks alternatiiviks on kohaliku puiduhakke kasutamine.
Adven investeerib lähiaastatel veel ligikaudu 8 miljonit eurot, et viia biokütusele kõik ettevõtte suuremad kaugküttepiirkonnad.
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?