Kuigi võlgadega ettevõtete osakaal on püsinud 2017. aasta teisel poolel samal tasemel võrreldes 2016. aasta teise poolega (8,1%), on märgata võlgade kogusumma kasvu, hoiatas Creditinfo.
Võlgade kogusumma ulatub juba 93,3 miljoni euroni. Kasvanud on nii maksehäirete kui ka maksuvõlgade keskmised summad. Maksehäirete mediaankeskmine summa on suurenenud 6,5%, tõustes 1000 eurolt 1065 euroni, maksuvõlgade mediaankeskmine summa on kasvanud 10%, 2915 eurolt 3206 euroni.
Maksehäiretega ettevõtteid oli 2017. aasta teisel poolel 3,3% ehk 2940 aktiivset ettevõtet. Maksuvõlgadega ettevõtete osakaal on suurenenud möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 4,8 protsendilt 6,1%-ni ehk riigile on võlgu 5338 aktiivselt tegutsevat Eesti ettevõtet.
Majandusanalüütikute hinnangul ei ole ettevõtjate mõnevõrra suurem laenuaktiivsus siiski kaasa toomas üldist krediidiriski kasvu.
Kõrge krediidiriskiga ettevõte arv Eestis oli 2017. aasta teisel poolel jätkuvalt viimase kolme aasta madalaimal tasemel – 12,4%. Maksehäirete ja maksuvõlgade osakaal püsib stabiilsel tasemel, seda nii maakondlikus jaotuses kui ka tegevusalade lõikes.
Ettevõtete maksekäitumise statistika põhineb Creditinfo Eesti krediidihinnangute, Ametliku Maksehäireregistri ning Maksu- ja Tolliameti andmetel. Valimisse kuulub 88 222 aktiivselt tegutsevat Eesti ettevõtet.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?