Kinnisvara haldajatel on peagi vaja alustada majakatustele ja hoonete juurde kogunevate lindude ning loomade tõrjumisega, et konflikte ennetada.

- Heas toitumuses rebased parkmetsas
- Foto: Pixabay
Erinevaid linde, aga ka näiteks rebaseid ja kährikuid, meelitavad linnakeskkonda soodsad toitumisvõimalused, olgu selleks siis lisasöötmine, laokil jäätmemajandus või lemmikloomade toit. Lindude ja loomade linnastumisele annab hoogu juurde ka vaenlaste vähesus tehiskeskkonnas ja soodsad pesitsusolud.
Selle taustal sagenevad pesitsevate lindude ja inimeste konfliktid ning suureneb oht, et väikekiskjad levitavad inimestele ning lemmikloomadele ohtlikke haigusi ning parasiite.
Lindude ja loomade katustele, pööningutele, räästaalustesse, rõdudele, keldritesse, laoplatsidele ja mujale mittesoovitavatesse kohtadesse tuleku vältimiseks on vaja neid kohti varakevadel regulaarselt kontrollida ning koristada. Ühtlasi tuleb hoida prügikastid suletuna ning mitte lasta elanikel linde ja metsloomi toita.
Esimesena hakkavad linnades pesitsema märtsis künnivaresed ja hakid ning viimasena mai lõpus piiritajad. Kui pesad on juba ehitatud ning pojadki seal sees, keelab seadus linde-loomi häirida.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?