Päästeamet sõlmis Tallinna linnaga lepingu, mille raames muudetakse omavalitsuse haldusterritooriumil tuleohutuks umbes 130 kodu. Riik panustab projekti „500 kodu tuleohutuks“ kokku 1,5 miljonit eurot ja sinna kaastakse kõik Eesti 79 omavalitsust.
Iga kohalik omavalitsus saab elamistingimusi parandada sellega, et panustab omalt poolt projekti, avaldas amet. Tallinna linna finantseering kodude tuleohutuks muutmise projekti ulatub 227 632 euroni, millele lisandub sama suur toetus riigilt. „Olen väga rahul, et oleme leidnud ühise projekti, kus riik ja kohalikud omavalitsused astuvad ühte jalga õnnetuste ennetamiseks. Ja see on alles esimene samm pikemas tegevuste plaanis vigastussurmade arvu vähendamiseks,“ kommenteeris siseminister Andres Anvelt.
Projekti käigus korrastatavad kodud valib Päästeamet välja koos kohalike omavalitsustega. Tuleohutuks muudetakse eelkõige lasterikaste perede, erivajadustega inimeste ning üksi elavate eakate kodud, kes on korrastatava eluruumi omanikud ja elavad selles ruumis.
Eestis on praegu vähemalt 5000 kodu, mida Päästeamet peab tuleohtlikuks. „Me näeme, et ainult ennetuse ja nõustamisega ei ole võimalik kõiki kodusid korda teha,“ ütles Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu ja selgitas, et paljude lastega perede, puuetega inimeste ja üksi elavate vanurite jaoks käib enda turvalisuse eest hoolitsemine üle jõu. Sellisel juhul püüavad nende elukeskkonna parandamisse panustada riik ja omavalitsus.
Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on projekti eesmärk lahendada toimetulekuraskustes leibkondade kriitilised tuleohutusalased probleemid. "Paraku on Tallinnas juhtunud mitmeid traagiliste tagajärgedega õnnetusi, mille sagedaseks tekkepõhjuseks on olnud korrast ära ning ohtlikud kütte- ja elektrisüsteemid.
Projekti raames tehtavate tööde hulka kuulub nii küttekolde ehitamine, paigaldamine ja parandamine, kütteseadme paigaldamine, korstna ehitamine, paigaldamine ja parandamine, elektrisüsteemide uuendamine, korstnapühkimise teenus, suitsu- ja vinguanduri paigaldamine, tulekustuti ja tuleteki soetamine, erilahendused puuetega inimestele kui ka loetletud töödega otseselt seotud lisategevused nagu koristamine, prügivedu jms.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?