12 aprill 2018

Rauno Teder: vabanemise tunne on!

Porto Franco arendust juhib Rauno Teder.  Foto: Äripäev

Väide, et Porto Franco valimimine on pikalt veninud, on kahe otsaga küsimus, selgitab kahe aasta pärast uksed avava pealinna ainsa mereäärse äri- ja vabaajapiirkonna arendaja Rauno Teder.

Alustati 2015. aastal, mil oli olemas vaid arhitekti kontseptsioon sellest, mida tahetakse rajada. Ei olnud detailplaneeringut või veel vähem ehitusluba. Teder täpsustab, et “sealt hakkas protsess käima” – pidades silmas projekteerimistingimuste ja ehitusloa taotlemist – ning kogu protsess võttis aega.

Rauno Teder räägib 18. aprillil toimuval Kinnisvaraarenduse konverentsil Porto Franco arendusest. Teeme ka ülevaate arendusturul toimuvast ja toome kuulajateni mitmete teiste oluliste kinnisvaraarenduste tulevikuperspektiivid.

Registreeru SIIN.

“Nad (linnaametnikud – toim) pidi põhjalikult läbi mõtlema, mis on linnale hea. Küsimus oli näiteks hoonete arvus, mitu peaks neid olema maa peal ja kas need võivad olla ühendatud või peaks siit vahelt läbi saama käia, arvestades tänaste liikumisteedega,” toob Teder näiteid, mille üle linnaametnikega rääkides kõige rohkem erimeelsusi oli.

“Liikluslahendust saime korrigeerida, hoonete arvu ja kuju muuta, aga mõned asjad, nagu hoone maksimaalne kõrgus, 24 meetrit maapinnast, olid fikseeritud. Praegu on nii, et esimesed 11 meetrit hoonest võtab ära kaubandus kahel korrusel. Sealt edasi on kõrgust järel 13 meetrit. Küsimus oli, kas jaotame selle nelja või kolme korruse vahel. Nelja korrusega oleks igaühe kõrguseks tulnud suurusjärgus kolm meetrit. Valisime variandi, kus jäime kolme korruse juurde, teeme paremat toodet avaramate ja kõrgemate korrustega. Madalaid kontoreid on kesk- ja äärelinnas on piisavalt,” on Teder veenudnud.

“Nüüd, kui ehitus käib, on vabanemise tunne küll,” tunnistab Teder, kui küsida kõikide keskust tabanud viivituste ja probleemide kohta. “Oleme probleemidest üle saanud.”

Kahe südame vahel

Porto Franco suurt äripotentsiaali selgitab Teder paiknemisega vana linnasüdame ja uue tekkiva linnasüdame vahel. Porto Franco ala jääb Viru keskuse ümber oleva praeguse linnasüdame ja linnahalli kõrval 15 hektari väljaarendamisel tekkiva uue linnasüdame ühendavaks piirkonnaks.

“Linnahalli kõrval olevat ala arendatakse ilmselt ühtse tervikuna, mis avab Tallinna merele ja kuhu on ette nähtud ka uus Raehoone. Tekib vajadus välja arendada ühistranspordisõlm. Jääme ühendama seda uut kvartalit ja vana südalinna, Viru keskuse ümbrust,” selgitab Teder.

Reaalne ehitus Porto Franco objektil algas põhjaplaadi valamisega mullu oktoobris. Keskuse ehitus on tinglikult jaotatud kaheks etapiks või hoonete rajamise osaks.

Esimene hooneosa valmib tervikuna järgmise aasta aprilliks. Porto Franco kogumahu avamine toimub sellest aasta hiljem.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806