• 07.05.18, 21:34
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Turva- ja tuleohutus&shykonverentsil kaks uut esinejat

Turva- ja tuleohutuskonverentsi kavva lisandus kaks ettekannet, kus ühes räägib Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskuse (KEMIT) direktor Marko Arula serveriruumi põlengust ning teenuste taastamisest ja teises IIZI küberkindlustuse ekspert Helen Evert küberturvalisusest.
Turva- ja tuleohutus&shykonverentsil kaks uut esinejat
Päev pärast seda, kui Nasdaqi serveriruumis andmekandjad tulehäirest üles ütlesid ning börsitehinguid tükk aega teha ei saanud, sai Häirekeskus tulekahjuteate Tallinnas Mustamäe tee 51 asuvast keskkonnaministeeriumi serveriruumist.
Turva- ja tuleohutuskonverents
Vaata konverentsi kava SIIT.
Ohutuse mõttes eritingimustele vastava tähtsa ruumi põleng pääses valla maa-ameti hoones paiknevast varutoiteallikast ehk UPSist. Inimesed viga ei saanud, kuid rivist läksid välja ilmaandmeid edastav ilmateenistus.ee, kaardirakendused, maa-ameti koduleht ning teised keskkonnaministeeriumi halduasla e-teenused.
Marko Arula räägib tulekahjust ja e-teenuste püstipanekust olukorras, kus tuhanded kliendid ootasid riiklikult kogutavate ja edastatavate andmete kasutusvõimaluste taastumist.
Küberrünnakud on aasta-aastalt aina suurenev probleem ja väljakutse ettevõtete jaoks. Eesti ettevõtete ettevalmistus küberriskide maandamiseks on aga endiselt väga madal, kuigi andmed on enamasti tunduvalt olulisem ja kallim vara, kui füüsilised asjad.
IIZI küberkindlustuse ekspert Helen Evert esineb turva- ja tuleohutuskonverentsil teemaga „Küberturvalisuse põhiprobleemid ettevõtetes ja kindlustus“.
Konverentsil kuuleme, millal ja kes peaksid ostma küberkindlustust ja kuidas see ettevõtjale kasulik võib olla. Uurime lähemalt ka näiteid meilt ja mujalt maailmast ärikirja pettuste, lunarahanõuete jms kohta.
Helen Evert on kindlustussektoris töötanud alates 2006. aastast ja ettevõttes IIZI Kindlustusmaakler AS alates 2012. aastast. IIZI-s arendab ja seisab ta uute riskidega seotud kindlustuslahenduste eest. Üheks selliseks on ka küberriskide kindlustamine, mida Eesti turul tavapäraselt ettevõtetele ei pakutagi. Lahendus on välja töötatud Euroopa kogemuste põhjal, arvestades Eesti ettevõtete omapärasid.
Helen omab kõrgharidust nii Tartu Ülikooli õigusteaduskonnast, kus ta omandas teadmisi kindlustusõiguses ja hankeõiguses, kui ka Tallinna Tehnikaülikooli rahvamajanduse erialalt. Praeguseks on temast saanud üks Eesti hinnatuim nõustaja ja ekspert küberriskide kindlustamises.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.05.25, 13:27
Kas tead, mis on sinu kinnisvara väärtus tegelikult?
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?

Hetkel kuum

Arendamine on pikk ja vaevarikas töö.
Uudised
  • 07.05.25, 06:30
4 eksperti: uusarendustes nõutakse enim just neid eluasemeid
Siin on mõtteainet üksjagu. Liiati muutjaid on üsna mitu.
ELUM Kinnisvara partner ja juhatuse liige Kristi Djomin on olukorra suhtes kiretult asjalik.
Uudised
  • 09.05.25, 06:45
Elukondlik üüriäri on vaid visionääridele ja vapratele
Mahapudenenud sektoris peitub tulus potentsiaal
Esimesed mereäärsed korterid valmisid nüüd kevadel.
Uudised
  • 07.05.25, 08:00
GALERII: Scandiumi Marienholm võtab kuju
Vaata põnevaid vaateid! Arenduse I etapist on müüdud üle poole.
Selgus aprilli uute kodude müüjate esikolmik
Uudised
  • 06.05.25, 06:45
Selgus aprilli uute kodude müüjate esikolmik
LVM Kinnisvara tegevjuht Ingmar Saksing osutab üürituru kurvale vastuolule.
Suur lugu
  • 30.04.25, 06:45
Elukondlik üüriturg on kännu taga kinni - nuta või naera
Eluasemearendus ja -turg söövad endil jalgu alt - ees on pikk ja valuderikas kümnend
Uuendusprojekt järgib väliselt paljuski hoone algset ilmet (Visuaal: BOA Arhitektid; arhitektid: Anto Savi, Margus Soonets, Arvi Hiir).
Uudised
  • 09.05.25, 10:44
LHV pensionifonid pidas Marati maja sarikapidu
Vaata galeriid!
Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuht Janar Muttik tegi tõsised liigutused.
Suur lugu
  • 23.04.25, 14:31
Kinnisvaraarendaja vaatab peeglisse - pilt on karm
Ahnuse kättemaks on valus. Näiteks Everaus Kinnisvara koondas ehitajad. Siin vormub arendusvaldkonna tulevik, mis ei ole kõigile jõukohane.
Olukorda, kus elektrijuhtmed ligunevad vees, ei tohiks tekkida mitte kunagi mitte üheski hoones.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.05.25, 13:27
Kas tead, mis on sinu kinnisvara väärtus tegelikult?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele