• 28.01.19, 14:43
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Stenbockide residentsist sai üürimaja Avangard

Tallinna Ülikooli vastas aadressil Narva mnt 40 sai uue elu pikalt unustuses seisnud juugendstiilis hoone. Kuuekorruselisse majja rajati kompaktsed ühe- ja kahetoalised investoritele mõeldud mikrokorterid ja läbi kahe korruse kõrguvad loftid.
Stenbockide residentsist sai üürimaja Avangard
  • Foto: Scandium
Narva mnt 40 hoone ehitati algselt 1911. aastal. Omanik Maria Stenbock üüris majas asunud kortereid välja linna koorekihile – aadlikele, kaupmeestele, pankuritele ja õpetlastele. Alates 90ndatest seisis maja tühjana kuni 2017. aastal omandas ja alustas rekonstrueerimistöid Scandium Kinnisvara. Maja algne funktsioon üürimajana taastati, renoveerimisel säilitati majas algupärased elemendid
Scandium Kinnisvara arendusjuht Kalle Aron toob välja, et töö käigus õnnestus taastada suur osa hoone punastest tellisseintest, trepihall ja ka ajalooline kaunis kassettlagi sissekäigu juures.
  • Foto: Scandium
Majas on kokku 81 korterit, neist 16 loftid. Korterid jäävad suurusvahemikku 12m2-44m2.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Avangardi arhitektuurse lahenduse autor on APEX arhitektuuribüroo. Peatöövõttu teostas Scandiumi gruppi kuuluv Stark Ehitus.
  • Foto: ANDREAS JUPITS

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.10.25, 11:15
Pingeteta üle piiride. Kuidas muuta rahvusvaheline kolimine lihtsaks ja inimlikuks?
Kolimine ühest riigist teise on palju enamat kui lihtsalt uue elu alustamine – see on pikk nimekiri küsimustest, muredest ja otsustest, mis algavad juba enne, kui esimene kolimiskast on suletud. Kuhu kõik mahub? Kas mööbel jõuab tervelt kohale? Ja mis saab siis, kui teel juhtub midagi ootamatut? Need on küsimused, mida Meu Express kuuleb iga päev ja millele neil on aastatepikkuse kogemuse toel välja kujunenud kindlad vastused.

Enimloetud

1
Uudised
  • 17.11.25, 12:01
Eluasemeturg ongi muutunud. Teateid “tõehetk uusarenduste turul” tuleb veel. Kontrolli turvarihmu
Eluasemeturg siseneb peatselt uude aastasse: siin on vürtsikaid ja valusaid väljakutseid, ent arendajatele paistab ka üks päästev võti
2
Uudised
  • 14.11.25, 10:02
Galerii: Hepsor rajab ajaloolisele lennuväljale korterelamud
3
Uudised
  • 17.11.25, 12:21
Eestis kerkib spaasid nagu seeni pärast vihma. Tõotatud maa asub aga Lätis
https://www.kinnisvarauudised.ee/raadio/episood/spaasid-kerkib-nagu-seeni-parast-vihma-ja-pakkumine-uletab-noudlust-tootatud-maa-asub-aga-latis
4
Uudised
  • 14.11.25, 11:47
Kaspar Oja: laiem pilt näitab juba majanduskasvu aeglustumist
5
  • ST
Sisuturundus
  • 12.11.25, 12:02
Fahle linnaku kolm uut hoonet näitavad, kuhu liigub Eesti ärikinnisvara
6
  • ST
Sisuturundus
  • 05.11.25, 11:13
Endine kohtuhoone jõudis müügiturule ja on valmis uuteks väljakutseteks

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele