Tallinn näitas Margus Linnamäe firmale uuesti punast tuld

Punasega on märgitud Järvevana 7a kinnistu
Punasega on märgitud Järvevana 7a kinnistu

Suurärimehe Margus Linnamäe kinnisvarafirma plaan ehitada täis Järvevana tee ja Ülemiste järve vahele jääv kinnistu sai Tallinna linnavõimult teist korda tagasilöögi, kuna linnaplaneerimise amet ei nõustu ka muudetud detailplaneeringu algatamisettepanekuga.

Juba läinud suvel jättis linnaplaneerimise amet detailplaneeringu koostamise algatamata, mille peale esitas firmade kaudu Linnamäele kuuluv Axis UPI OÜ Järvevana tee 7a kinnistu detailplaneeringu vähendatud mahus lahenduse. Selles võeti aluseks ka linnaametite ettepanekuid.

Detailplaneeringu esimeses lahenduses kavatseti sinna ehitada kokku 46 kolme- kuni kaheksakorruselist elamut ja ärihoonet koos 668 parkimiskohaga. Uue ettepanekuga jäi sellest järele 31 hoonet ja 342 parkimiskohta. Veel lisandus aga kinnistule eakate hooldekodu rajamine.

Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja Ignar Fjuk teatas, et amet ei nõustu detailplaneeringu koostamist algatama ka muudetud algatamisettepaneku alusel, sest ettepanek ei vasta Tallinna üldplaneeringule ja ka muud asjaolud on jäänud samaks.

Loe pikemat artiklit Äripäevast

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised