Autor: kinnisvarauudised.ee • 8. mai 2019

Türisalu, Laulasmaa ja Võru saavad nõuetekohase veevarustuse

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab kahte AS Lahevesi projekti, mille tulemusena rajatakse nõuetele vastav vee- ja kanalisatsioonitaristu Harku vallas Türisalu ja Lääne-Harjumaa vallas Laulasmaa reoveekogumisalade elanikele. Samuti sai toetust AS Võru Vesi veemajandusprojekt Võru reoveekogumisalal.

Autor: Pixabay

„Laulasmaa ja Türisalu projekti tulemusena saavad 6040 elanikku võimaluse liituda ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga,“ sõnab KIKi juhataja Andrus Treier. „Võru veemajandusprojektiga kogutakse kokku ja puhastatakse Võru linnas ning Võrumõisa ja Navi külades tekkiv reovesi ning luuakse ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumise võimalus 935 inimesele.“

KIK toetab kolme veemajanduse taristu projekti Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest kokku 27,8 miljoni euroga.

Riik on KIKi kaudu alates 2015. aasta kevadest toetanud Euroopa Liidu struktuurivahenditest enam kui 88,7 miljoni euroga 21 veemajanduse taristu arendamise projekti. Tänaseks on tööd lõpetatud Paldiskis, Haapsalus Uuemõisas, Märjamaal, Kilingi-Nõmmel, Kärdlas, Tõrvas, Tapal ja Valgas. Tööd toimuvad veel Põlvas ning Saku, Kohila ja Jõelähtme vallas, samuti Räpinas, Arukülas, Kadrinas, Tabasalus, Murastes ja Maardus.

Lisaks on KIKis endiselt ühtekuuluvusfondi vahenditest avatud taotlusvoor eraisikutele, kust jagatakse toetust elamu ühendamiseks ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga. Toetust saavad taotleda nende piirkondade elanikud, kelle majapidamine asub reoveekogumisalal, mille reostuskoormus on üle 2000 tarbija. Rohkem infot KIKi kodulehelt.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474