Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab kahte AS Lahevesi projekti, mille tulemusena rajatakse nõuetele vastav vee- ja kanalisatsioonitaristu Harku vallas Türisalu ja Lääne-Harjumaa vallas Laulasmaa reoveekogumisalade elanikele. Samuti sai toetust AS Võru Vesi veemajandusprojekt Võru reoveekogumisalal.
„Laulasmaa ja Türisalu projekti tulemusena saavad 6040 elanikku võimaluse liituda ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga,“ sõnab KIKi juhataja Andrus Treier. „Võru veemajandusprojektiga kogutakse kokku ja puhastatakse Võru linnas ning Võrumõisa ja Navi külades tekkiv reovesi ning luuakse ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumise võimalus 935 inimesele.“
KIK toetab kolme veemajanduse taristu projekti Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest kokku 27,8 miljoni euroga.
Riik on KIKi kaudu alates 2015. aasta kevadest toetanud Euroopa Liidu struktuurivahenditest enam kui 88,7 miljoni euroga 21 veemajanduse taristu arendamise projekti. Tänaseks on tööd lõpetatud Paldiskis, Haapsalus Uuemõisas, Märjamaal, Kilingi-Nõmmel, Kärdlas, Tõrvas, Tapal ja Valgas. Tööd toimuvad veel Põlvas ning Saku, Kohila ja Jõelähtme vallas, samuti Räpinas, Arukülas, Kadrinas, Tabasalus, Murastes ja Maardus.
Lisaks on KIKis endiselt ühtekuuluvusfondi vahenditest avatud taotlusvoor eraisikutele, kust jagatakse toetust elamu ühendamiseks ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga. Toetust saavad taotleda nende piirkondade elanikud, kelle majapidamine asub reoveekogumisalal, mille reostuskoormus on üle 2000 tarbija.
Rohkem infot KIKi kodulehelt.Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?