Türisalu, Laulasmaa ja Võru saavad nõuetekohase veevarustuse

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab kahte AS Lahevesi projekti, mille tulemusena rajatakse nõuetele vastav vee- ja kanalisatsioonitaristu Harku vallas Türisalu ja Lääne-Harjumaa vallas Laulasmaa reoveekogumisalade elanikele. Samuti sai toetust AS Võru Vesi veemajandusprojekt Võru reoveekogumisalal.

Foto: Pixabay

„Laulasmaa ja Türisalu projekti tulemusena saavad 6040 elanikku võimaluse liituda ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga,“ sõnab KIKi juhataja Andrus Treier. „Võru veemajandusprojektiga kogutakse kokku ja puhastatakse Võru linnas ning Võrumõisa ja Navi külades tekkiv reovesi ning luuakse ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga liitumise võimalus 935 inimesele.“

KIK toetab kolme veemajanduse taristu projekti Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest kokku 27,8 miljoni euroga.

Riik on KIKi kaudu alates 2015. aasta kevadest toetanud Euroopa Liidu struktuurivahenditest enam kui 88,7 miljoni euroga 21 veemajanduse taristu arendamise projekti. Tänaseks on tööd lõpetatud Paldiskis, Haapsalus Uuemõisas, Märjamaal, Kilingi-Nõmmel, Kärdlas, Tõrvas, Tapal ja Valgas. Tööd toimuvad veel Põlvas ning Saku, Kohila ja Jõelähtme vallas, samuti Räpinas, Arukülas, Kadrinas, Tabasalus, Murastes ja Maardus.

Lisaks on KIKis endiselt ühtekuuluvusfondi vahenditest avatud taotlusvoor eraisikutele, kust jagatakse toetust elamu ühendamiseks ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniga. Toetust saavad taotleda nende piirkondade elanikud, kelle majapidamine asub reoveekogumisalal, mille reostuskoormus on üle 2000 tarbija. Rohkem infot KIKi kodulehelt.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806