Autor: kinnisvarauudised.ee • 3. september 2019

Nordecon ehitab E-piimale uue tehase

AS E-Piim Tootmine ja Nordecon AS sõlmisid lepingu tehasekompleksi ehitamiseks Paidesse. Ehitus algab 2020. aasta alguses. Leping hõlmab tehase- ja administratiivhoone ehitust, lisaks pääslahoone ning piirdeaedade ehituse. Projekti maksumus on 29 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks.

Autor: Miltton HUB

„Eestis on investeeringud tööstusesse, tehasehoonetesse pigem harvad, mistõttu on mul selle lepingu üle eriti hea meel. E-Piima tehasekompleksi ehitus on kindlasti üks suuremaid investeeringuid Eesti tööstusesse viimaste aastate jooksul,“ sõnas Nordecon ASi juhatuse esimees Gerd Müller. „Ehitustehniliselt on kindlasti põnev väljakutse: juba hoone kogupindala on väga suur, rohkem kui 30 000 ruutmeetrit ning 7-korruselise hoones hakkavad koos olema mitme eri funktsiooniga tootmis-, tehno- ja laoruumid. Tehasehoonete ehitamise teeb kindlasti põnevaks ja eriliseks kogu protsessi vältel tootmisseadmete ja nende paigaldusega arvestamine.“

Uue tehasekompleksi kuuluvad kahekorruseline administratiivhoone, tootmispind ning seitsmekorruseline pulbritööstuse hooneosa, kokku suletud brutopinnaga 32 446,9 m2. Hoone peaprojekteerija on Novarc Grupp AS. Hoone on vaatamata oma suurusele küllalt liigendatud, mis võimaldab arhitektuurselt hoonemahtusid rõhutada.

„Ehitusleping on sõlmitud, tööd algavad peatselt ning kõrgtehnoloogiline, piimatööstus avab Paides uksed tõenäoliselt 2022.a. kevadel,“ ütles E-piima juht Jaanus Murakas.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474