Airbnb - üha populaarsem majutusvõimalus ja tuluallikas

Viimase nelja aastaga on Airbnb kaudu broneeritud ööbimiste arv Tallinnas kasvanud üle kaheksa korra, sealhulgas 2018. aastal oli ööbimiste arvu tõus võrreldes varasema aastaga üle 34%. Sellistele järeldustele jõudis Colliers International analüüsides Tallinna hotelliturgu ja Airbnb statistikat.

Foto: Pixabay

Inimeselt inimesele majutusteenud Airbnb pakub head alternatiivi hotellile, seda üldjuhul ka mõnevõrra soodsama hinnaga. Lisaks on Airbnb eeliseks võrreldes hotellitoaga suurem pind, mistõttu eelistavad seda varianti tihtipeale lastega või suurema seltskonnaga reisijad.

Jätkuvalt on turistide poolt eelistatuimaks majutustüübiks Tallinnas individuaalseks kasutuseks mõeldud ühe toaga korterid, mida eelistab ligi 60% Airbnb kasutajatest, millele järgnevad 24% kahe toaga korterid, teatab Colliers.

Kuigi Airbnb kaudu majutuse pakkujate arv, kelle kaudu on teostatud vähemalt üks broneering, on viimase kahe aasta jooksul kasvanud ligi 30%, on majutusruumide keskmine hind (ADR – average daily rate) olnud suhteliselt stabiilne, jäädes 66 euro kanti öö kohta. Enim on hinnasurve all just suuremad ja kallimad majutustüübid.

Trendina levinud üürikorterite ja finantsvabaduse temaatika on selgelt nähtav ka Airbnb statistikas – võrreldes 2017. aastaga suurenes 2018. aastal märkimisväärselt just nende Airbnb majutusteenuse pakkujate arv, kes omavad enam kui kümmet majutusruumi.

Lätis-Leedus rohkem hotellikohti

Võrdluses teiste Balti riikide pealinnadega paistab Tallinn silma eelkõige kuni ligi kolmandiku võrra suurema ööbimiste ja umbes 15-20% suurema majutuse pakkujate arvu poolest. Ka on keskmine majutusruumide hind Tallinnas (66 eurot öö kohta) ligi kuni kolmandiku võrra kallim kui Riias (52 eurot) ja Vilniuses (49 eurot).

Peamiseks põhjuseks võib pidada asjaolu, et Tallinna hotelliturule on viimase kümne aasta jooksul lisandunud oluliselt vähem uusi hotellitube kui Riias ja Vilniuses.

Lisaks toetavad Tallinna majutusasutuste turgu paljuski Soome turistid, kelle osakaal on jäänud läbi aastate 45-50% vahele kogu välisturistide arvust. Riias ja Vilniuses on jaotunud välisturistide osakaal ühtlasemalt erinevate riikide vahel ning ühte majutussektorit väga tugevalt toetavat stabiilset turistide gruppi ei ole.

Kevadel kirjutas Äripäev, et Airbnb plahvatuslik kasv on pannud kasumlikkusele põntsu, mida omalt poolt võimendab ka turistide arvu tagasihoidlik kasvutempo.

Colliers International on ülemaailmne valdkonna tippu kuuluv kinnisvarafirma, mida esindab 14 000 spetsialisti 68 riigist. Colliers on kõige kiiremini kasvav börsil noteeritud kinnisvarateenuste ja investeeringute haldamise ettevõte, mille käive 2018. aastal oli 2,8 miljardit dollarit (3,3 miljardit koos sidusettevõtetega). Läbi ettevõtliku töökultuuri ja märkimisväärse töötajate omandi ja kontrolli, pakub Colliers terviklikku teenuste valikut kinnisvara kasutajatele, omanikele ja investoritele kogu maailmas.

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806