Alates selle nädala algusest saab isikuandmete paremaks kaitseks elektroonilises kinnistusraamatus päringuid teha vaid ID-kaardiga sisse logides.
„Järjest enam saatsid inimesed nii justiitsministeeriumile kui ka õiguskantslerile pöördumisi, milles väljendasid rahulolematust selle üle, et neile kuuluvaid kinnisasju said inimese nime järgi otsida kõik, kes soovisid. Selleks, et kiiresti arenevas inforuumis inimeste andmeid paremini kaitsta, otsustasime, et nime või isikukoodi järgi kinnisasjade otsimine on edaspidi võimalik ainult autenditud kasutajal,“ ütles kohturegistrite talituse juhataja Margit Veskimäe.
Muudatus tagab, et kõikidest otsingutest jääb maha isikustatud jälg, samas ei piira see kinnistusraamatu avalikkuse põhimõtet. „Seega on tegemist tasakaalustatud lahendusega, millega ühelt poolt hoitakse loodetavasti ära n-ö huvipäringud, teiselt poolt aga tagatakse endiselt kinnistusraamatu avalikkus ja seega ka turvaline õiguskäive,“ lisas ta.
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?