Tiskreoja elurajooni arendava Invego juht Kristjan-Thor Vähi pani täna nurgakivi 400 koduga uuele Tiskreoja elurajoonile Tallinna külje all.

- Tiskreoja elurajooni arendava Invego juht Kristjan-Thor Vähi ja Harku vallavanem Erik Sandla asetamas nurgakivi.
- Foto: Liis Treimann
Kristjan-Thor Vähi ütles, et Tallinna lähiümbruse suurima elamuarenduse taga oli algselt veendumus, et on õige aeg tuua tuleviku standardite järgi valmivad kodud laiema hulga inimesteni. “Täna on meil lisaks oma veendumusele olemas ka mitmekordne kinnitus – pool tuhat huvilist, sadakond sõlmitud lepingut ja tuntud kinnisvaraportaali lugejate lemmikarenduse tiitel,” kinnitas Vähi.

- Tiskreoja ridaelamu
- Foto: INVEGO
Juunis sõlmis Nordeconi kontserni kuuluv ettevõte Nordecon Betoon ja Invego Gruppi kuuluva Tiskreojaga üle 30 miljoni euro suuruse lepingu elurajooni projekteerimis- ja ehitustöödeks.
Millised on Tiskreoja projekti peamised ohud, küsis siis Äripäev. „Ühtegi tavaettevõtlusest erinevat äririski me selle projekti puhul ei oska esile tuua,” kostis Vähi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tiskreoja elurajooni ehitamist rahastab Ivego esmalt omavahenditest, ehitusmahtude kasvades lisandub pangalt laenuraha, lisas Vähi toona.
Esimeses etapis valmivad PIN Arhitektide projekteeritud elurajooni ridaelamud ja neli kortermaja ning mängu- ja spordiväljakud.
Tiskreoja kõigis B-energiaklassiga korterelamutes on lift, maast laeni aknad, korterite vahel täiendav heliisolatsioon, panipaigad ning pea kõikidel kodudel rõdud või terrassid, kirjeldab ettevõte oma kortereid.
Rajatakse kilomeetri jagu terviseradasid ning majadevaheline park, mille ühes otsas piknikualad ja teises skatepark, mänguväljakud ja sportimisalad kõikidele vanustele. Elurajoonis valmivad co-working ruumid, oma kodupood ja -kohvik.
Arhitektuurne lahenduse tegi PIN Arhitektid ja sisearhitektuurse lahenduse Ruutu 6 sisearhitektuuribüroo.
Galeriid nurgakivi panemise üritusest näeb
Äripäevast
- Tiskreoja elurajoon tulevikus
- Foto: INVEGO
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.