Autor: Riina Jussila • 11. veebruar 2020

Soome kinnisvaraturu trendid – ostmise asemel on soodsam üürida

Soomlased, kes plaanivad oma kodu soetada, peaksid sammu hoolikalt läbi kaaluma, kirjutab Ilta-Sanomat. Et linnastumine jätkub ja väiksematest paikadest on inimesed keskustesse liikumas, tekivad hinnaerinevused ka kinnisvarahindades.

Soome pealinnas Helsigis on kinnisvarahinnad jätkuvalt tõusuteel
Autor: Pixabay

Soome majandusuuringukeskuse PTT värske uuring näitab, et eluasemehinnad on tõusuteel näiteks Helsingis, Tampere ümbruses Pirkanmaal ja Edela-Soomes. Vanade kortermajade hinnad seevastu näiteks Lahtis ja Kuopios on suures languses.

„Inimesed peaksid mõtlema, kas neil on täna kasulikum kodu üürida või osta,“ sõnab uuringu läbi viinud PTT spetsialist Peetu Keskinen. „Kui töö ja elu on seotud mõne väiksema maakonnaga ning on soov oma kodu soetada, tasub valmis olla hinnalangusteks,“ sõnas Keskinen.

Ka pangad analüüsivad põhjalikumalt, kui suuri kodulaene väljastada ning kas tagatiseks pakutava kinnisvara väärtus on langemas või vastupidi – tõusmas.

Keskineni sõnul on kinnisvaramaastikul toimuvatel muutustel roll inimeste liikumises ja põhjuses, et töökohad asuvad väiksematest valdadest ja linnadest üha kaugemal.

Võrreldes omavahel Soome ja Rootsi kinnisvaramaastikku, siis Rootsis on väiksematesse maakondadesse ja maakonnakeskustesse tekkinud viimastel aastatel palju uusi töökohti just teenindussektoris ja nii on Rootsis suurtest linnadest eemalasuvad väikelinnad palju eluvõimsamad, kirjutab väljaanne.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806