• 01.06.20, 13:23
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kinnisvara kuum kartul – õudus või õuduse ootus

Kinnisvaras on pilgud ja kriitika suunatud nende pihta, kelle arvates jääb kriisi mõju kinnisvaraturule lühiajaliseks. Kel on õigus ja kes eksib, seda on lihtne hinnata.
Pro Kapitali Kalaranna elurajooni arendus Kalamajas.
  • Pro Kapitali Kalaranna elurajooni arendus Kalamajas.
  • Foto: Liis Treimann
Mitmed pikka aega kinnisvaraturul tegutsenud – näiteks Metro Capitali juht Ain Kivisaar (kuula siit) ja Uus Maa üks omanik Jaanus Laugus (kuula siit) – rääkisid Äripäeva raadios, et laialdast hinnalangust ei maksa oodata ning kriisi mõju saab kinnisvarale olema lühiajaline. „Optimismiks annab põhjuse, et võrreldes eelmise kriisiga ei ole Tallinnas uute korterite kuigi suurt laovaru ja arendajad on viimase aasta jooksul juba ennast tagasi hoidnud uute projektide väljatoomisega. Mitte kriisi kartuses, vaid sellepärast, et uute korterite arendamise sisendhinnad on kasvanud kiiremini kui väljamüügihinnad,“ selgitas Kivisaar.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele