Kinnisasja ostjal on ootus, et nii vead kui head on talle soetatava asja puhul teada. Praktikas aga teame ju kõik, et müügikuulutuses on enamasti keskendutud üksnes positiivsele ning puudusi märgitakse enamasti juhul, kui neid kuidagi varjata pole võimalik. Jurist soovitab hilisemate sekelduste vältimiseks puudusi mitte varjata ja olla ostja suhtes aus.

- HUGO.legal jurist Ülle Aliorg
- Foto: Andres Teiss
Isegi, kui kuulutuses ning müügilepingus on ära toodud puudused, on selge, et kõiki vigu ei ole võimalik kohe märgata ning seetõttu ongi antud aeg, mille jooksul avastatud vigade osas on võimalik müüjale pretensioone esitada – üldine lepingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on 3 aastat, kuid teavitama peab, olenevalt puudusest, mõistliku aja jooksul ehk kohe nende avastamisel.
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?