Oleme viimastel päevadel täheldanud veebipetturite aktiveerumist, kelle eesmärk on võtta üle maakleri kasutajakonto, kellel on üleval aktiivseid kuulutusi, teatas kinnisvaraportaal KV.EE.
Petturi saadetud SMS-
  • Petturi saadetud SMS-
  • Foto: KV.EE
Kui aastaid tagasi oli sihtmärgiks eraisikust kuulutajad, siis seekord on tule all pigem maaklerite kontod, märkis portaal.
Kui juba on õnnestunud kuulutusega kontosse on häkkida, näeb petuskeem välja järgmine. Tavaliselt üürikorteri kuulutuse sisu muudetakse, pakkumine tehakse väga apetiitseks, lisatakse ilusad pildid. Ühendust võtnud kliendile räägitakse tihti lugu, kuidas keegi on välismaal koroonalõksus ja otsitakse korterile hoidjat ning sellest tulenevalt on ka väga soodne üürihind. Üsna pea küsitaksegi kokkuleppe kinnituseks ettemaksu.
„Palume olla ettevaatlikud, kui keegi küsib ettemaksu,“ hoiatab KV.EE. „Ei ole mõistlik teha ettemaksu lepinguta, korteriga tutvumiseta ja kindluseta, et lepingu sõlmija on ikka vara omanik või seaduslik esindaja.“
KV.EE kirjutab, et on juba maakleritele lisanud võimaluse maaklerkonto turvaliselt (ID-kaart, SmartID ja Mobiili-ID) autentida, mis välistab kontode kaaperdamise ja tõstab konto turvalisust. „Töötame ka selle nimel, et lähiajal oleks turvalise logimise võimalus ka tavakasutajal, lisas kinnisvaraportaal.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Enimloetud

1
Uudised
  • 25.06.26, 13:10
Valdo Kalm ja Kaarel Loigu: ehitame koos väga suurt linnaosa
2
Uudised
  • 29.06.26, 09:55
Galerii: Kaarsilla Kinnisvara sai Port Athena viimase maja sarikate alla
Vaata, kes seal olid ja mida nad tegid!
3
  • ST
Sisuturundus
  • 10.06.26, 12:08
Riias kerkib kvartal, kus kontor on enamat kui töökoht
4
Uudised
  • 30.06.26, 12:36
Nüüd liiguvad Lätti ka Eesti üüriinvestorid
Kristjan-Thor Vähi: Paljud investorid jagavad meie vaadet, et eelmisel aastal alanud suurem turu kasvufaas alles kogub hoogu
5
Uudised
  • 30.06.26, 10:51
Estmak Capitali arendatud ja NOBE ehitatud hotell sai tipptunnustuse
6
Uudised
  • 30.06.26, 06:30
Flipitud korterid lähevad kui kuumad saiad
Pilleson näitab, kuidas flipitud korteri väärtus kasvab ja kui kaua selleks aega kulub

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele