• 26.01.21, 13:36

Rapla saab üle pika aja uue kortermaja

Tallinnaga üha tihedamalt seotud Raplasse kerkib üle aastakümnete esimene uus kortermaja, kuhu saab ülisäästliku kodu 30 perekonda, teatas LVM Kinnisvara.
LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.
  • LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.
  • Foto: Andras Kralla
LVM Kinnisvara ja Mivo Ehitus OÜ alustasid täna Rapla kesklinnas Mahlamäe tänaval neljakorruselise liginullenergiahoone ehitamist. "Rapla nihkub Tallinnale järjest lähemale, paljud käivad pealinnas tööl, hulk peresid on ka Tallinnast Raplasse kolinud," selgitas LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. "Uusi elamuid pole seni ehitatud, aga vajadus nende järele kasvab iga aastaga.”
Kuna Rapla korteriturg koosnes seni vaid vanadest korteritest, osutus nõudlus kvaliteetsete uute korterite järele märkimisväärseks. "Juba ehituse alguseks on enam kui pooltel korteritel ostuhuviline," ütles LVM Kinnisvara müügijuht Henel Aava pressiteate vahendusel. "Seda toetab üldine kindlustunde kasv, aga ka maja unikaalne asukoht ja miljöö."
Mivo Ehitus OÜ projektijuhi Rain Allikmäe kinnitusel sobitas arhitektuuribüroo Ansambel hoone hästi väikelinna miljöösse. "Väliselt liigendatud maja mõjub oma ümbruses koduse ja mõõdukana, välisviimistluses kasutame naturaalseid materjale," rõhutas ta. "Projekt on hästi läbi mõeldud ja elanikud ei pea liginullenergia-majas elades enda harjumusi kuidagi muutma," rõhutas Aava.

Artikkel jätkub pärast reklaami

A-energiaklassiga maja iseloomustavad suured üldalad ja säästlikud lahendused. Päikesepaneelid, vesipõrandaküte ja soojatagastusega ventilatsioon tagavad väga madalad kõrvalkulud. Kolmel alumisel korrusel paiknevad 1 –3toalised korterid, neljandal korrusel ka neljatoalised katuseterrassi ja saunaga korterid.
Aastaid kasutuna seisnud Mahlamäe tänava kinnistu on läbinud kõik vajalikud menetlused, valminud on ehitusprojekt ning väljastatud on ehitusluba. 2022. aasta kevadeks valmiva neljakorruselise 30 korteriga ja ligi 2200 m² suletud netopinnaga maja kogumaksumuseks kujuneb 3 miljonit eurot.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 14:55
Infopanka lisandus 9 uut AI-ga täiustatud andmeplokki
Alates 12.06.2025 näevad Infopanga kasutajad ettevõtte vaates senisest märksa rohkem sisu. Kokku on lisandunud 9 uut andmeplokki, mille loomisel on kasutatud majandusaasta aruandeid, tehisaru ja teisi Infopanga andmeid.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 30.05.25, 15:07
Rand ja Tuulberg: kestlik ehitus ei ole enam kauge tulevik, vaid on kohal!
2
  • ST
Sisuturundus
  • 02.06.25, 17:21
Kinnisvaraekspert: nutikad sisustuslahendused võivad tõsta uue korteri väärtust
3
  • ST
Sisuturundus
  • 03.06.24, 16:10
Saku arendus Tallinna külje all tõmbab ostjaid: kolmandik korteritest juba müüdud
4
  • ST
Sisuturundus
  • 28.05.25, 11:31
Sisekujundaja soovitab: mida kontori sisutamisel kindlasti arvesse võtta?
5
Uudised
  • 11.06.25, 10:18
US Real Estate teeb Foorumist Artiuse. Vaata galeriid!
Hanno Grossschmidti ja Tomomi Hayashi projekteeritud hoone fassaad saab lihvi. Ostutänava siserhitekt on Marit Ilison.
6
TOP
  • 13.06.25, 05:30
Kinnisvarahalduse ja korrashoiu palgamaksjad said pigeritta
Esikolmikus saadud töötasu käib teistest kaarega üle. Ent Ka üldiselt on töötasud väärikad. Vaata - millist palka küll kellegi juures maksti!

Hetkel kuum

Eften Capitali tegevjuht Kristjan Tamla.
Uudised
  • 11.06.25, 11:55
Büroopindade alternatiivkasutus toob rea küsimusi
Everaus Kinnisvara juht Janar Muttik.
Uudised
  • 11.06.25, 12:30
Muttik: teeme allahindlust, et jõuda panga rahani
AS Liven nõukogu esimees Andres Aavik valiti erialaliidu esimeheks.
Uudised
  • 11.06.25, 10:06
Kinnisvarafirmade Liit sai uue juhatuse
Rotermanni ja Artiuse ärijuht Julius Stokas (Foto: US Real Estate).
Uudised
  • 11.06.25, 10:18
US Real Estate teeb Foorumist Artiuse. Vaata galeriid!
Hanno Grossschmidti ja Tomomi Hayashi projekteeritud hoone fassaad saab lihvi. Ostutänava siserhitekt on Marit Ilison.
Lisaks meenutuseks: Arteri kvartali valis Eesti Kinnisvarafirmade Liit konkursi Kinnisvarategu 2024 laureaadiks (Foto: Kapitel).
Uudised
  • 11.06.25, 10:27
Arteri kvartal sai Baltikumi parimaks
See arendus pretendeerib 5-minuti linna tiitlile
Arco Vara kinnisvaraanalüütik Mihkel Eliste.
Uudised
  • 12.06.25, 06:00
Eestlaste riskiisu kinnisvaraga seotud investeeringute järgi näib olevat lõputu
Kas aktiivsele avalikule raha kaasamisele järgneb aktiivne kinnisvaraturg?
Valmivad hooned kuuluvad A-energiaklassi ja sihiks on seatud LEED Gold ja BREEAM sertifikaadid.
Uudised
  • 11.06.25, 06:45
GALERII: Kaarsilla Kinnisvara pani Port Athenale nurgakivi
Vaata esinduslikku ja luksuslikku galeriid!
Koplipere ärilaod valmivad septembris 2025. Foto: Millerhawk
  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele