Investorite seisukohad lähevad selles küsimuses tihtipeale lahku. Põhjus on selles, et igal inimesel (investoril) on oma maitse, harjumused, ootused ja võimalused. Siiski saab nii uue kui ka vana kinnisvara puhul välja tuua head ja vead, mis aitavad tulevasel investoril langetada oma kaalutletud otsus.

- Karin Vinkel, Vinkel Kinnisvara
- Foto: Maria Roosaare
Mäletan väga hästi, kuidas 2014. aaastal, kui hakkasin üles ehitama oma üürikinnisvaraportfelli, jäi seminaridel ja konverentsidel, kus käisin, kõrvu see, et üürikinnisvara peaks olema selline, kuhu ise elama ei taha minna. Põhjuseks toodi välja, et sellisel juhul on üüritootlikkus kõige kõrgem (korteri hind vs saadav üüritulu). Toodi ka väga äärmuslikke näiteid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.