Tänavu esimeses kvartalis tehtud kinnisvara ostu-müügitehingute koguväärtus oli 1,15 miljardit eurot, sellest kõrgem on tehingute koguväärtus olnud vaid eelmise aasta neljandas kvartalis ja 2006. aastal.
Maa-ameti andmetel tehti 2021. aasta esimeses kvartalis kinnisvaraturul 13 700 ostu-müügitehingut, kuhu kuuluvad nii kinnisasjad, korteriomandid ja hoonestusõigused.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.