Päevast päeva loeme meediast, milliseid pööraseid hüppeid teevad kinnisvarahinnad, missuguseid vorme on omandamas eluaseme ost (oksjonid ja enampakkumised) ja kuidas kinnisvaraturu letid ähvardavad õige pea üldse tühjaks jääda. Mis aga toimub kinnisvarafirma sees? Kuidas on kriis seal toimuvat mõjutanud ja mida tõotab tuua tulevik?
"Kui rääkida koroonakriisiga hakkama saamisest üldiselt, siis võib öelda, et ärikinnisvaraturg on koroonakriisist suuresti puutumata jäänud," leiab Restate'i nõukogu liige Allan Kool. Tema sõnul tekkis eelmise aasta eriolukorraga paari kuu pikkune seisak, kui turuosalised ootasid ja vaatasid, mis juhtuma hakkab. "Üsna kiiresti sai selgeks, et kerge ettevaatlikkusega on võimalik edasi tegutseda. Olukord on keerulisem hotellide ja korterite lühiajalise üürimise segmendis, aga ka valdkondades, kus aktiivne äritegevus seisab. Kaubanduskeskuste, restoranide ja spordiklubide osas on üürnikel ootus allahindlustele, aga ärikinnisvara tervikuna vaadates on selle mõju valdkonnale väike," usub Kool.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ärikinnisvara arendaja Hammerhead, nõustamisettevõte Restate ja ärikinnisvara haldust teostav Lubatud-Tehtud Haldus koondusid ühise brändinime Restate alla.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.