• 20.05.21, 10:01

Müra avatud kontoris

Täna toimub Borg mööblisalongi mõnusas õhustikus Kinnisvaraarenduse konverents 2021 ja killukesi sellest toovad lugejani ka Kinnisvarauudised. Esimese esinejana astub üles Borg mööblisalongi asutaja Mart Jõhvikas.
Borg mööblisalongi asutaja Mart Jõhvikas
  • Borg mööblisalongi asutaja Mart Jõhvikas
  • Foto: Sandra Malvik
Mööblitootja nendib, et kontorimüra teema on tegelikult päris vana ja kliendid ootavad põnevaid mööblilahendusi, mis takistavad müra levimist. Müraks võib Jõhvika sõnul nimetada kõike alates liftinupu vajutamise helist kuni printeri sahinani. Tellijal (arendajal koostöös ettevõttega, kes ruume hiljem kasutama hakkab) on ruumi heliliikumised tihti läbi mõeldud, selle põhjal hakatakse valima tooteid, mis seda heli takistavad - seinad, vaheseinad, laepaneelid, telefonikabiinid jne. Seega müra takistamine algab juba kontorit planeerides.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele