East Capital Real Estate omandab logistikakompleksi Vilniuses
Baltikumi suurim logistikakeskuste omanik ning haldaja East Capital Real Estate, omandab Vilniuse lähistel paikneva kaasaegse logistikapargi Jankiskiu 52, teatas ettevõte.
See on möödunud suvel Tallinnas SEB peakontori hoone omandanud IV kinnisvarafondi esimene investeering Leedus ning fondi eesmärk on kasvatada portfell 400–500 miljoni euroni. Omandatav logistikapark asub aadressil Jankiskiu tee 52/52a, kesklinnast vaid 15minutilise autosõidu kaugusel ning on lihtsasti ligipääsetav Vilniuse läänepoolselt ringteelt ja Vilniuse-Klaipeda maanteelt.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.