• 21.05.21, 09:43

Mis toimub Eesti äripindadega?

Infot selle kohta, kuidas on olukord elukondliku kinnisvara rindel, pressib viimasel ajal sisse uksest, aknast, telefonist-arvutist, isegi kohvitassist ja nõudepesumasinast. Missugused on aga seisud ärikinnisvaraga? Mis on äripinna turul aktuaalsed teemad ja millised trendid seal valitsevad? Mille järele on nõudlust pealinnas ja mille järele kaugemal? Kinnisvarauudised uurisid välja!
Mis toimub Eesti äripindadega?
  • Foto: Pixabay
Ober-Hausi Kinnisvara äripindade maakleri Keir Hildebrandi sõnul on Tallinna büroopindade turul käimas aktiivne arendustegevus. Planeerimisel on hulgaliselt keskmisest suurema mahuga arendusprojekte nagu Elisa ja Swedbanki peahooned, bürookompleks Liivalaia tänaval. Jätkunud on ka Porto Franco äri- ja büroopindade ehitus. Kui rääkida ärikinnisvara kvaliteediklassidest, siis Hildebrandi kogemuse põhjal ei ole A klassi pindade puhul hinnalangust märgata ja sarnaselt varasemaga toimub liikumine B ja C klassi pindadelt A klassi pindadele. Samuti on investorid huvitatud kindla klientuuri ja püsiva rahavooga objektidest. „Kuigi palju räägitakse kodukontorites töötamisest, ei ole see büroopindade arendamist ja üürile andmist pidurdanud,” ütleb Hildebrand ja prognoosib, et lähema 2-3 aasta jooksul võib lisanduda kokku 100 000 – 150 000 m2 uut büroopinda.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.06.25, 11:17
Professionaalne kinnisvarahooldus ja avariiteenus lasevad keskenduda sellele, mis on päriselt oluline
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele