Tänavune kuum suvi näitas, et töökindel hoonete jahutussüsteem on suvekuudel muutunud ärikinnisvara puhul möödapääsmatuks küsimuseks ning oluliseks konkurentsieeliseks. Uus vajadus on toonud esile erinevate jahutussüsteemide eelised ja nende energiakulu. Utilitase rajatud Tallinna esimene kaugjahutussüsteem Fahle Pargis aitas vähendada 44% õhku paisatud heitmete hulka, seisab pressiteates.
Fahle Pargi arendus.
  • Fahle Pargi arendus.
  • Foto: Andras Kralla
„Tegemist on olulise sammuga hoonete tekitatava süsihappegaasi jalajälje vähendamisel,“ rääkis Fahle Parki arendava Fausto Capitali omanik Kenneth Karpov, kelle sõnul võiksid roheliste hoonete standardid Eestis uute ärihoonete puhul normiks olla ja säästlik jahutussüsteem peaks iga kaasaegse hoone lahutamatu osa olema.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Miks kulub kinnisvaras endiselt kolmandik tööajast info otsimisele ja kuidas seda muuta saaks?
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele