Toompark: üüripakkumine tuleb alla, hinnad püsivad veel paigal
Tallinnas oli veebruaris 2023 kinnisvaraportaalis KV.EE pakkumisel 2721 üürikorterit keskmise hinnaga 13,5 €/m². Aastataguse ajaga võrreldes on üürikortereid pakkumises 9,4% rohkem. Üürikorterite eest küsitakse aasta varasemast 5,5% kõrgemat hinda.
Korterite üüripakkumine hakkas kasvama 2022. aasta suvel, mil üüriturule tulid pakkumisse ehituslikult valmivad 2021. aastal ja varem võlaõiguslikult ostetud uued korterid. Uute korterite ehitusliku valmimise suur laine on 2023. aasta kevadeks otsa saamas.
Tallinna Kesklinna lähim suur lao- ja tootmispindade piirkond Liiva Keskus kasvab uue kaasaegse lao- ja kontorihoone võrra. 21. mail peeti Liivametsa 5 kinnistule rajatava ligi 3000-ruutmeetrise stock-office tüüpi ärihoone sarikapidu. Tegemist on pikalt ette valmistatud projektiga, mille eesmärk on kujundada Liiva Keskusele esinduslik sissepääs ning pakkuda paindlikke ruumilahendusi ettevõtetele, kes hindavad head asukohta ja kvaliteetset ärikeskkonda.