• 12.04.23, 09:24

Kasvav euribor pani üüriinvestorid otsima odavamat laenu

Eelmise aasta juunis üle mitme aasta taas plussi kerkinud euribor on kasvanud üle kolme protsendi taseme, mis on oluliselt kasvatanud ettevõtete finantskulusid ning tõstnud märgatavalt kapitalimahukas kinnisvarasektoris tegutsevate ettevõtete huvi soodsamatel tingimustel refinantseerimise vastu, kirjutab Mari Sukk Swedbanki blogis.
Kõrge euribor mõjutab kaudselt ka üüriturgu.
  • Kõrge euribor mõjutab kaudselt ka üüriturgu.
  • Foto: TOOMAS HUIK
Kui negatiivse euribori perioodil Eesti ettevõtted võitsid märkimisväärselt kasutades ujuva intressimääraga laene, siis nüüd kanduvad kiiret kasvu näidanud euribori määrad ka laenuteenindamise kuludesse. Ettevõtete uute laenude intressimäärad on vähem kui aastaga 2-3 protsendipunkti võrra kõrgemal. Eesti ettevõtete kogu laenude maht on ligikaudu 13 miljardit eurot, mis tähendab aasta kohta suurusjärgus 300-400 miljoni euro võrra kasvanud kulusid.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.02.26, 09:22
Anna oma ärile hoogu Ülemiste Citys – Tallinna uues linnasüdames
Ülemiste City unikaalne asukoht, kus piltlikult öeldes kohtub Eesti Euroopaga ja vastupidi, on muutnud piirkonna nii kohalike kui rahvusvaheliste ettevõtete tõmbekeskuseks. Lähiaastate ambitsioonikad arenguplaanid suurendavad linnaku mõju ja tähtsust mitte ainult majanduses, vaid üha enam ka kohalike elanike ja väliskülaliste jaoks. Samuti algas äsja esindusliku Eesti botaaniku ja ökoloogi Viktor Masingu järgi nime saanud ärihoone ehitus.

Hetkel kuum

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele