EfTEN Capitali juhatuse uus liige ja tegevjuht on alates 1. maist ettevõtte senine jaeärisuuna juht Kristjan Tamla, teatas ettevõte. Senine tegevjuht Viljar Arakas jätkab juhatuse esimehe ja fondijuhina.
Kristjan Tamla helistab EfTEN United Property Fundi börsikella Radisson Collectioni hotellis.
Foto: Liis Treimann
„Juhatuse laiendamine tuleneb EfTENi ärimahtude ning finantssektorit puudutavate regulatsioonide kasvust. Kristjani peamiseks ülesandeks EfTEN Capitali tegevjuhina on ettevõtte igapäevase tegevuse koordineerimine,“ ütles EfTEN Capitali juhatuse esimees Viljar Arakas.
Märtsiga lõppes EfTEN Real Estate Fund AS’i esimene täiskvartal peale fondi ühinemist EfTEN Kinnisvarafond AS-ga. Fondi konsolideeritud puhas üüritulu oli 2023. aasta I kvartalis 7,3 miljonit eurot.
EfTEN Real Estate Fund teeb aktsionäride üldkoosolekule ettepaneku maksta dividendi 1,1526 eurot aktsia kohta ning soovib viia aasta jooksul läbi täiendava aktsiaemissiooni.
Ehkki tehisintellekt on üha hoogsamalt sisenemas ka kinnisvarasektorisse, on täna veel selle kasutamise osas rohkem küsimusi kui vastuseid. Peamurdmist ei tekita niivõrd see, millist AI-lahendust kasutada, vaid kas ettevõtte andmed on üldse sellisel kujul olemas, et tehisintellekt neist midagi mõistlikku välja lugeda suudaks.