• 21.04.23, 14:06

Esimeses kvartalis elavnes kinnisvaraturg alles märtsis

Maa-ameti andmetel toimus 2023. aasta I kvartalis kinnisvaraturul 8882 ostu-müügitehingut koguväärtusega 895 miljonit eurot. Tehingute arv ja koguväärtus vähenes nii 2022. aasta I kvartaliga kui ka IV kvartaliga võrreldes.
Esimeses kvartalis elavnes kinnisvaraturg alles märtsis
  • Foto: Andras Kralla
Kvartaalne ostu-müügitehingute arv oli viimati nii väike kümme aastat tagasi 2013. aasta I kvartalis, mil tehti ligi 8800 tehingut. Tänavune ostu-müügitehingute kuine jaotus näitab, et aasta kaks esimest kuud olid väga rahulikud, aga märtsis kasvas aktiivsus oluliselt. Kvartali tehingute koguväärtus oli viimati nii madal 2020. aasta II kvartalis. Tehingute arv oli 27% ja koguväärtus 28% madalam kui aasta tagasi samal ajal. Eelnenud kvartaliga võrreldes oli tehingute arv 19% ja koguväärtus 27% madalam.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.02.26, 08:00
Minilao kasutamine on kasvav trend: millal võib seda vaja minna?
Mis on pildil oleval cafe racer mootorrattal pistmist minilaoga? Nii mõndagi. Mõlema juured ulatuvad 60ndate algusesse – ühel Inglismaale, teisel USA-sse. Seotus seisneb aga ka selles, et minilaod on muu hulgas sobilikud motohuvilistele rataste ja muude hobitarvikute hoiustamiseks. Milleks veel miniladusid kasutatakse ning miks see on kasvav turg?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele