• 03.11.23, 16:17

Rebane: kodulaenu ennetähtaegse tagasimakse asemel võimalusel parem investeeri

Kuigi mõne suurema rahasumma kingituseks või päranduseks saamisel on paljudel laenuvõtjatel kiusatus selle abil kasvõi osaliseltki kodulaen tagasi maksta, ei pruugi see olla üldse kõige mõistlikum lahendus.
Luminori eraisikute panganduse juht Tanel Rebane osutab, et laenukoormuse vähendamine parandab olukorda sageli vaid näiliselt (Foto: Luminor).
  • Luminori eraisikute panganduse juht Tanel Rebane osutab, et laenukoormuse vähendamine parandab olukorda sageli vaid näiliselt (Foto: Luminor).
Luminori eraisikute panganduse juht Tanel Rebane soovitab sellises olukorras rahaga targalt ümber käia, kuna nutikaid võimalusi, kuidas ootamatult laekunud rahasummat enda kasuks tööle panna, on tänaseks väga palju. „Tõsi, paljudes peredes läheb laenu tagasimaksmisele väga suur summa igakuisest eelarvest ning seetõttu on täiesti mõistetav, miks laenu täielik või osaline tagasimaksmine tundub väga hea plaan,” sõnas Rebane. „Laenukoormuse vähendamine aga parandab olukorda sageli vaid näiliselt.”

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.25, 09:00
Sossi mäele kerkiv Eesti esimene puitkõrghoone murrab nii ehitus- kui ohutusmüüte
Oktoobris peetakse Sossi mäel sarikapidu, sest Eesti esimene puitkonstruktsiooniga kõrghoone hakkab valmima.

Hetkel kuum

Kinnisvaraturg ei saa olla muust majandusest eraldiseisev, osutab tõsiasjale tähelepanu Ober-Haus Real Estate Advisors AS tegevjuht Keir Hildebrand.
Suur lugu
  • 15.10.25, 13:10
Enam ei tööta mõtteviis: „maa maksis nii palju, ehitus nii palju – odavamalt müüa ei saa“
Järjest olulisemaks muutub nüüd arendajate kapitaliseeritus. Üüriturul väljakutsed kasvavad.
Saue Smart ärihoonele omistati LEED Silver sertifikaat, mis kinnitab hoone vastavust rahvusvahelistele keskkonnasäästlike ehitiste standarditele.
TOP
  • 15.10.25, 09:57
Hoonearendajate TOP | Võitja käive ja kasum tegid võimsa hüppe
LEADELL Pilv Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Pirkka-Marja Põldvere.
Uudised
  • 20.10.25, 10:48
Vastulause: Broneerimisleping ei ole tühine paber – ärge eksitage ostjaid vastupidisega!
Viimastel aastatel on artikli autori praktikas nii esimese kui teise astme kohtud lihtkirjaliku broneerimislepingu kehtivust eeltoodule tuginedes korduvalt kinnitanud. Vastupidiseid näiteid ei ole!
Värske kvartal laiub Bekkeri sadama juures.
Uudised
  • 17.10.25, 11:16
Galerii: Scandium avas Marati kvartali
Vaata, kes kõik avamisel olid ja mida nad tegid! Lisaks kvartalis välis- ja sisevaated.
Metro Capitali tegevjuht Ain Kivisaar ja Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Martin Karro.
Uudised
  • 13.10.25, 13:30
Kinnisvaraarendaja ja planeerimisameti juht tegid otseetris kokkuleppe
3,5 aasta pärast on Tallinnal olemas üldplaneering. Vanalinna arendamise osas leiti koostöökoht. Kivisaar ja Karro avaldasid, milline on nende nägemuses Tallinn aastal 2035.
Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Uudised
  • 15.10.25, 06:45
Korterelamute ehituslubade arv jätkab kidural kursil
Kõnekad graafikud näitavad ehituslubade arvu absoluutset ja suhtelist dünaamikat viimase 5 aasta lõikes
Broneerimisleping võib olla ka tühine paber
Uudised
  • 14.10.25, 10:23
Broneerimisleping võib olla ka tühine paber
Eesti esimese puitkõrghoone ehitus Fahle kvartalis.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.25, 09:00
Sossi mäele kerkiv Eesti esimene puitkõrghoone murrab nii ehitus- kui ohutusmüüte

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele