• 11.12.23, 13:39

Vähi: arendajad üritavad rahavoo teenimiseks korterid välja üürida

Uute korterite müük läheb vaevaliselt, sest arendajad ei taha hinnas alla tulla, aga inimesed pole nõus enam vana hinnaga ostma.
Kinnisvarabüroo Uus Maa analüütik Risto Vähi märgib, et üürikorterite ülepakkumine puudutab peamiselt Tallinna ja Pärnut (Foto: Uus Maa Kinnisvarabüroo).
  • Kinnisvarabüroo Uus Maa analüütik Risto Vähi märgib, et üürikorterite ülepakkumine puudutab peamiselt Tallinna ja Pärnut (Foto: Uus Maa Kinnisvarabüroo).
Arendajad on hakanud kortereid korraga suures mahus välja üürima. „Arendajad suudavad praegu oma laenud ära maksta ja üritavad vahepeal rahavoo teenimiseks pigem korterid välja üürida. Niimoodi võib ühes kohas tulla üüriturule korraga 50 korterit ning see mõjutab juba tervet piirkonda,“ ütles Kinnisvarabüroo Uus Maa analüütik Risto Vähi.

Seotud lood

Uudised
  • 11.12.23, 06:18
Uusküla: intressimäära langus on toimumas pigem nö valedel põhjustel
Eluasemete hinnad on jätkuvalt kõrged, võrreldes palkadega. Ostjateturuks praegust olukorda saab kutsuda väga tinglikult, pigem on see ikkagi müüjateturg.
Arvamused
  • 07.12.23, 10:04
Vähi: arendamiseks sobivaid krunte otsitakse rahapaigutusena
Ärikinnisvara sektoris soovivad välismaised omanikud investeeringutest väljuda ning kohalikud väiksemad ja keskmise mahuga investorid otsivad kuni 5 miljoni euroseid objekte, kuhu oma vabu vahendeid paigutada, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütik Risto Vähi.
Uudised
  • 24.11.23, 16:40
Vähi: kes praegu müüa tahab, sel tuleb ostjale rohkem vastu tulla
Kui järelturu korterite müügitehingutes on langus üldiselt juba toimunud, siis uusarenduste osas olulist korrektsiooni endiselt polelis - et tehingud jälle liikuma hakkaks, peaks ilmselt ka uusarendusi 10%-20% soodsamalt pakkuma, kirjutab Uus Maa analüütik Risto Vähi.
  • ST
Sisuturundus
  • 10.10.25, 17:12
Everaus Kinnisvara pakub investoritele 10% tootlusega võlakirju
Eesti üks suuremaid kinnisvaraarendajaid Everaus Kinnisvara AS alustas 8. oktoobril ettevõtte võlakirjaprogrammi teise seeria avaliku pakkumisega. Pakkumise koguväärtus on kuni 3 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot ja võlakirjade lunastustähtpäev on 22. oktoober 2028. Võlakirjade fikseeritud intressimäär on 10% aastas ning intressimaksed on kvartaalsed. Märkimisperiood lõppeb 17. oktoobril.

Hetkel kuum

Kinnisvaraturg ei saa olla muust majandusest eraldiseisev, osutab tõsiasjale tähelepanu Ober-Haus Real Estate Advisors AS tegevjuht Keir Hildebrand.
Suur lugu
  • 15.10.25, 13:10
Enam ei tööta mõtteviis: „maa maksis nii palju, ehitus nii palju – odavamalt müüa ei saa“
Järjest olulisemaks muutub nüüd arendajate kapitaliseeritus. Üüriturul väljakutsed kasvavad.
Saue Smart ärihoonele omistati LEED Silver sertifikaat, mis kinnitab hoone vastavust rahvusvahelistele keskkonnasäästlike ehitiste standarditele.
TOP
  • 15.10.25, 09:57
Hoonearendajate TOP | Võitja käive ja kasum tegid võimsa hüppe
Metro Capitali tegevjuht Ain Kivisaar ja Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Martin Karro.
Uudised
  • 13.10.25, 13:30
Kinnisvaraarendaja ja planeerimisameti juht tegid kokkuleppe
3,5 aasta pärast on Tallinnal olemas üldplaneering. Vanalinna arendamise osas leiti koostöökoht. Kivisaar ja Karro avaldasid, milline on nende nägemuses Tallinn aastal 2035.
LHV pensionifondide kinnisvarainvesteeringute juht Rait Riim lahkab olukorda armutult.
Uudised
  • 13.10.25, 06:30
Vajadus büroopindade kasutusotstarbe muutmiseks on olemas
Riim: Meie turu tüüpne eluase on magalapiirkonna tüüpkorter, mitte Kalamaja mereäärse uusarenduse luksuskorter, ja magala tüüpkorter on keskmist palka teenivale leibkonnale vägagi kättesaadav
Reterra tegevjuht Reigo Randmets.
Uudised
  • 13.10.25, 15:27
Randmets: 10 aastat planeerimist lisab ruutmeetri hinnale 1000 eurot
City Plaza 2 arhitektuurse lahenduse on loonud Alver Arhitektide büroo arhitektid Andres Alver, Tarmo Laht, Sven Koppel ja Kristjan Värav.
Uudised
  • 10.10.25, 10:48
Galerii: Estconde pani City Plaza 2-le nurgakivi
Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Uudised
  • 15.10.25, 06:45
Korterelamute ehituslubade arv jätkab kidural kursil
Kõnekad graafikud näitavad ehituslubade arvu absoluutset ja suhtelist dünaamikat viimase 5 aasta lõikes
Eesti esimese puitkõrghoone ehitus Fahle kvartalis.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.10.25, 09:00
Sossi mäele kerkiv Eesti esimene puitkõrghoone murrab nii ehitus- kui ohutusmüüte

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele