Paljud, kes alustavad kinnisvara müügiga, lähevad ühe esimese asjana Ehitisregistrisse (EHR), kust vaatavad hoonete ja nende osade peamisi parameetreid, sh ehitusaastat. Selle viimasega esineb aga tihti probleeme, kirjutab
Kinnisvarauudised.ee-le saadetud kommentaaris kinnisvaraanalüütik Risto Vähi.

- Õige ehitusaasta väljatoomine on tegelikult väga oluline, märgib kinnisvaraanalüütik Risto Vähi.
- Foto: Gregor Alaküla
Paljud, kes alustavad kinnisvara müügiga, lähevad ühe esimese asjana Ehitisregistrisse (EHR), kust vaatavad hoonete ja nende osade peamisi parameetreid, sh ehitusaastat. Selle viimasega esineb aga tihti probleeme.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Esimene kinnisvarabuum leidis aset aastatel 2005-2007 ning teine 2020-2022. Kaks tippaega erinevad üksteisest kui öö ja päev ning tuleb nentida, et esimest buumi pole veel üle löödud, kirjutab kinnisvaraanalüütik Risto Vähi.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.