Pingeritta jõudnud arendusettevõtted tegid viimase nelja kvartali jooksul käivet jõudsalt. Esimesel kaheksal oli see üle 10 miljoni euro, kohati üsna kõrge kaarega.
Loid ostuhuvi on küll jätkuvalt elamispindade müügipakkumist suurendanud, kuid müügihindade alanemist ei ole endiselt saanud kuigi oluliselt täheldada. Hetkeolukorda arvestades on võimalik juba prognoosida, et 2024. aastal algab elamispindade osas uus hinnakasvu tsükkel, kirjutas Arco Vara analüütik Mihkel Eliste juuni turuülevaates.
Pärnu kinnisvaraturg näitab taas kasvumärke – tehingute arv on suurenenud ning lähiaastatel jõuab turule mitu uut arendusprojekti. Euribori stabiliseerumine on ostjate huvi elavdanud, kuid samal ajal on kasvanud ka nende ootused. Kui varem mängis otsuse tegemisel olulist rolli eelkõige ruutmeetri hind, siis nüüd hinnatakse üha enam kodu funktsionaalsust, elukeskkonna kvaliteeti ja asukohta. Traditsiooniliselt hinnatud rannarajooni kõrval kogub tähelepanu ka kiiresti arenev jõeäärne piirkond.