Oodata on mitmete turusektorite ja -segmentide lõikes peatselt uue kasvutsükli algust: esmalt tehingute arvu ning seejärel hinnatasemete ja ehitusaktiivsuse lõikes, kirjutab Arco Vara kinnisvaraanalüütik Mihkel Eliste.

- Arco Vara kinnisvaraanalüütik Mihkel Eliste (Foto: Arco Vara).
Käesoleva aasta juulis tehti Eesti korteriturul kokku 1666 ostu-müügitehingut, mida oli küll 15% enam kui juunis, kuid siiski pelgalt 0,8% rohkem kui 2023. aasta samal perioodil. Kui kuises vaates võis võrreldes aastatagusega täheldada üsna sarnast turuaktiivsust, siis 2024. aasta esimese seitsme kuu vältel tehti siiski kokku 10% võrra vähem korteritehinguid kui 2023. aasta ja koguni 30% vähem kui 2022. aasta samal perioodil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Me vaatasime mitmete arhitektuuribüroode portfoolioid läbi, Kontsept Arhitektuuribüroo stiil oli kõige rohkem meie moodi,” ütleb majaperemees Tanel vastvalminud maja ees, endal üks laps süles ning teine jala küljes. Suure inimeste jutud tõmbavad ikka väikeseid inimesi magnetina ligi. Majaperenaine Maris lisab: “Kui me saatsime Kontseptile päringu, kutsusid nad meid kontorisse külla, et plaane lähemalt arutama.” See kõlas nagu lubadus meeldivaks koostööks.