Turul on palju keskmist vara, seda aga paljud ei soovi ning sealt võib oodata ka hinnalangust, märgib ELUM Kinnisvara maakler Egon Juhanson.
Pidevalt küsitakse, millal hakkab turg kasvama. Ajalugu näitab, et ennustamine on väga raske töö ning pidevalt tuleb oma arvamust korrigeerida. Seda, millal on põhi või tipp, näeme tagantjärele. Kõik tuleb läbi loomuliku protsessi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Uue valitsuse eelarvepoliitilised meetmed on raha ära võtmas nii ettevõtetelt kui majapidamistelt, ent siiski see võib kinnisvaraturul muuta hinnatõusu hinnalanguseks, selgub Luminori peaökonomist Lenno Uusküla kommentaarist Kinnisvarauudistele.
Ehitusega alustamise maht on kasvule pöördunud majanduskonjunktuuri ja koduostjate kehva meeleolu kiuste, kirjutab kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Eluasemeturu uusarenduste segmendis jooksevad lootuste vahel käärid kärinal: kes näeb hinnatõusu, kes selle langust, kes pelgab maksumuudatusi, kes näeb seal häid võimalusi. Ober-Hausi Kinnisvara juht Keir Hildebrand lootust hinnatõusuks ei anna - ees ootab sootuks midagi muud.
Kasvav üüriturg muutub professionaalsemaks ja koondub suurtegijate kätte. Kui kaua? See võibki jääda kestma, ei ole mingeid takistusi, et see toimub järgmised 20-30 aastat, siin piire ees ei ole, tõdes saates "Kuum tool" Metro Capitali tegevjuht Ain Kivisaar.
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.